Reklam
Ali AKSOY

Ali AKSOY


ZEKİ MÜREN BESTELERİ KONSERİ

25 Şubat 2018 - 15:25

ZEKİ MÜREN BESTELERİ KONSERİ

 

Afyonkarahisar Belediyesi Musiki Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Topluluğu Zeki Müren besteleri  adındaki verdiği  konseriyle

Dinleyicinin büyük beğenisini kazanmıştır.

22 Şubat 2018 tarihinde RAM Salonunda Şefliğini Raif Somer’in yaptığı  iki bölümden oluşan  konser saat 20:00’de başladı.Zeki Müren besteleri birinci bölümde sunulurken kanto ve tangolar ikinci bölümde sunuldu.  Konsere ilgi yoğundu. Koro ve solo olarak icra edilen eserler başarıyle seslendirilmesi neticesinde dinleyicilerden büyük alkış topladı.Bir demet yasemen şarkısını söyleyen ve sesinin Zeki Müren’ne Benzemesiyle çevresinde tanınan Beytullah Turunç kardeşim Zeki Müren Besteleri adı verilen konsere de icrasıyla güzel bir renk katmış oldu kendisini ayrıca tebrik ederim. Kanto ve tangolar hareketli parçalar olması nedeniyle dinleyicilerin alkışlarla ritm tutmaları beğenilerinin bir kanıtı gibiydi.

     Konseri izleyenler arasında Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban,İbrahim Alimoğlu ve A.K.Ü.Devlet Konservatuvarı Öğr.Gör.Alper Soybilgen’de vardı Konserin bitimind.Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Şef Raif Somer’e çiçek ve teşekkür belgelerini  sunduktan sonra yaptığı kısa konuşmada gerek sazlarda gerekse koristlerin ve solistlerin icralarında geçen yıllara göre amatörlüklerini atıp profesyonelce icra yaptıklarına vurgu yaparak topluluğu tebrik etti.

     Bundan yedi sekiz sene öncelere gittiğimde  halkın konserlere karşı biraz ilgisi azdı.Aksam’ın (Alimoğlu Kültür Sanat Merkezi) da kurulması ile A.K.Ü.Devlet Konservatuvarı’nın Öğretim Görevlisi hocaların ve eğitim alan öğrencilerin konserlerde yer almaları müziğimize büyük katkı sağlamış dinleyici de bunun farkında olarak konser salonlarını doldurmaya başlamıştır.

      Müziğimize duyarlılığı ile desteklerini esirgemeyen değerli zamanlarından bir kısmını konser izlemeye ayırmasıyla  topluluğu onure eden belediye başkanımız Burhanettin Çoban’ı, bu konseri gerçekleştiren Şef Raif Somer’le birlikte emeği geçen herkesi tebrik ederim.

 

     

         S U    O L U R U M

 

     İNSANLARA KARŞI GEÇ ISINIR

     GEÇ SOĞURUM.

     SOĞUDUĞUM VAKİT

     BUZ  TUTARIM.

     TEKRAR ISINIRKEN ERİR,

     SU OLURUM.                      

         ALİ AKSOY

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum