Reklam

Son 24 saatte 64 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte korona virüs nedeniyle 64 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 3 bin 584 olduğunu açıkladı. Bugün toplam 30 bin 303 test yapılırken, 2 bin 253 yeni vaka tanısı konuldu, 4 bin 917 kişi iyileşti. Bakan Koca, 'Virüs bulduğu her fırsatı kullanıyor. Tedbirlere mutlaka uymalıyız' dedi.

Son 24 saatte 64 kişi hayatını kaybetti
06 Mayıs 2020 - 19:39

Corona virüsü salgını ile ilgili son gelişmeler yakından takip edilirken, güzel haberler de gelmeye devam ediyor. Buna göre iyileşen hasta sayısıyla yeni vaka sayısı arasındaki fark, artmaya devam ediyor. Alınan tedbirler sayesinde, hastalık kontrol altına alınmaya başladı. Son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 Mayıs tarihine ait son corona virüs vaka ve vefat sayısını açıkladı. Buna göre Türkiye'de 2253 yeni vaka yaşanırken, 64 kişi de vefat etti.
6 MAYIS KORONA VİRÜS VERİLERİ
Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç duyan hasta sayısı azaldı. Yeni vaka sayısında, sokağa çıkma kısıtına ara verilen günlerden kaynaklanan, beklenen sınırlar içinde bir artış oldu. Virüs bulduğu her fırsatı kullanıyor. Tedbirlere mutlaka uymalıyız.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum