Reklam

RSP'de İstiklal Marşı okundu

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan ve uzaktan eğitim olduğu için okullarda okunamayan İstiklal Marşımızı okumak amaçlı programa ilimizde ücretsiz kolej eğitimi veren Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji de katıldı.

RSP'de İstiklal Marşı okundu
12 Ocak 2021 - 09:58

Bakanlığın yaptığı bilgilendirmede; Ne yazık ki yaşamakta olduğumuz salgın nedeniyle uzunca bir süredir İstiklal Marşımızı okul bahçelerimizde, öğrencilerimizle hep bir ağızdan okuyamıyoruz. 11 Ocak 2021 Pazartesi günü 10.00da, 81 ilimizdeki tüm okullarımızda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşımızın çalınmasını; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik etmeleri için kendilerine davette bulunulmasını rica ediyoruz. Okullarımızdaki İstiklal Marşı törenleri sadece okul yöneticilerimiz ve hâlihazırda görevli personelin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir. İl ve ilçe yöneticilerimizin ise bulundukları bölgedeki bir okulumuzda söz konusu törene iştirak etmelerini rica ediyoruz. Öğrencilerimiz ve ailelerimiz, öğretmenlerinin davetiyle saat 10.00da TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağlayabileceklerdir. Okullarımızın yakınında ikamet eden ailelerimiz ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından eşlik edebilirler.  Bu bağlamda il müdürlerimizin, okul bahçesinde katılım sağlayacakları İstiklal Marşı törenlerine, illerindeki haber ajanslarını ve yerel basını davet ederek sosyal medya paylaşımlarına destek vermelerini rica ediyoruz ifadeleri yer aldı.
İstiklal marşımıza olan özlemi giderdik
Bu kapsamda Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji idarecileri, personeli ve beden eğitimi öğretmenlerinin katıldığı tören okul bahçesinde gerçekleştirildi. Konu hakkında konuşan okul müdürü İbrahim Çakal; Ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinde uzaktan eğitim yapmaktayız. Bu süreçte maalesef öğrencilerimiz ile hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı söylemeyi özledik. Bakanlığımızın yaptığı bu programa okul olarak bizde katıldık. Öğrencilerimiz ile hep beraber tekrar marşımızı söyleyeceğimiz günler gelecektir. O zamana kadar marşımıza olan özlememizi bir nebze de olsa gidermiş olduk dedi.
İstiklal Marşımızı öğrencilerimizle birlikte okumak istiyoruz
Törene katılan kurul kurucusu ve Batı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı M. Önder Artuk, Zorlu bir süreçten geçmekteyiz. Ülkemizi  her zaman bir arada tutan ve birbirimize daha da destek olmamızı marşımızı bugün hep bir ağızdan tekrar söyledik. Pandemi sürecinden sonra öğrencilerimiz ile törenlerde bir araya gelmek ve marşımızın okulumuzda öğrencilerimiz ile söylemek istiyoruz dedi. >>Mehmet Karakaş

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum