Reklam

MİRAÇ EMİR YARDIM BEKLİYOR 

Afyonkarahisar’da yaşayan ve henüz 35 aylık olan Miraç Emir, SMA hastalığı ile savaşıyor.

MİRAÇ EMİR YARDIM BEKLİYOR 
24 Eylül 2021 - 02:33
Afyonkarahisar’da yaşayan Şerife ve Halit Ersoy çifti, SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki çocukları Miraç Emir'in tedavisi için yardım bekliyorlar. Miraç Emir'in ailesi yavrularının tedavi olabilmesi, artık acı çekmemesi, nefes almak, yemek yemek, su içmek gibi en basit insani ihtiyaçlarını makineler olmadan karşılayabilmesi için gecesini gündüzüne katıyor.
YAŞAMASI İÇİN 2 MİLYON 200 BİN DOLAR GEREKLİ
Miraç Emir'in Dubai’ye gidip tedavi olabilmesi için yaklaşık 2 milyon 200 bin dolar gerekiyor. Her geçen gün kaslarını kaybeden Miraç bebeğin tedavisi için aile bir kampanya başlattı.
SOYSAL MEDYA HESAPLARINDAN KAMPANYA BAŞLATTILAR
Normal bir bebek olarak dünyaya gelen ancak 3 aylıkken hareketlerinde yavaşlamalar görülen Miraç Emir bebeğin daha sonra yapılan hastane tedavileri sonucu bu hastalığa yakalandığı görüldü. Ersoy ailesi, 3 aylık iken konulan teşhisle birlikte Miraç Emir’in yaşaması için kısa bir süre önce kolları sıvayarak kampanya başlattı. 
SADECE 150 BİN YARDIM TOPLANDI
Her gün düzenli olarak sosyal medya hesaplarından  “Miraç Emir’e hayat ol” başlığı ile açılan hesaplardan, Miraç Emir’in yaşaması için canlı yayınlar yapılıyor. Yapılan canlı yayın ve hayırseverlerin yardımları ile ABD’de üretilen dozunun2,2 Milyon dolar olduğu öğrenilen Zolgensma adlı ilacı almak için mücadele veriliyor. Ama maalesef şimdiye kadar toplanan para 150 Bin TL’yi ancak buldu. 
“Afyonkarahisar evladına sahip çıksın”
Ülkemizde şu anda 500’ün üzerinde SMA hastası bulunuyor. SMA hastaların umudu olan bu pahalı ilaç ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmıyor. Küçük Miraç’ın ailesi  “İlaç çok pahalı. 2,2 milyon Dolar. Bu parayı toplamak için ‘Miraç Emir Hayat Ol” başlığıyla kampanya başlattık. Ancak sessimizi yeterince duyuramadık. Her gün yardım toplamak için sosyal medya hesaplarından özellikle instagram üzerinden devam ediyoruz. Ancak çok fazla kişiye ulaşamıyoruz. Bu para çok büyük bir para ancak toplamak imkânsız değil. Türkiye’de 43 bebek para toplanılarak yaşadı. Afyonkarahisar’ın evladına sahip çıkmasını istiyoruz.”dedi.  
“Miraç Emir’e hayat ol” kampanyasına destek olmak isteyenler için hesap numaraları: KUVEYTTÜRK TL BANKASI: TR970020500000679998600005 Alıcı: Halit ERSOY Açıklama: Miraç Emir Yaşasın

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum