Reklam

AKGÖZ, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi eski İl Başkanları’ndan Av. Ramazan Akgöz, CHP İl Başkanlığına adaylığını açıkladı.

AKGÖZ, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
25 Şubat 2020 - 20:21

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkan adayı Av. Ramazan Akgöz: “Adam kayırmanın, dini motiflerle toplumu şekillendirmenin, değer yargılarının yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Yolumuz iktidar yoludur. Eleştirdiğimiz bu hükümeti iktidardan indirilmenin yolu ancak ve ancak halkımızın her kesimiyle kucaklaşmaktır”dedi.
“Gelir dağılımı adil olmaktan çıkmıştır”
Suriyeli vatandaşlara tanınan hakların kendi vatandaşlarımızdan esirgendiğini ifade eden Akgöz: “Ülkemiz her yönüyle sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Bu süreç 12 Eylül 1980 faşist darbesinden beri devam eden, 2002-2020 AKP iktidarında ivme yapan bir süreçtir. Emperyalist Amerika’nın işbirlikçi AKP ile yürüttüğü bu süreç ülkemizi her yönüyle bağımlı hale getirmiştir. Aradan geçen süreç içinde gelir dağılımı adil olmaktan çıkmış, iç ve dış borçlar adeta ülkeyi esir almış, kişi başına düşen gelir insan onuruyla alay edercesine azalmıştır. Suriyeli göçmenlere tanınan ekonomik imtiyaz vatandaşlarımızdan esirgenmektedir. Ülkede hukuk, kişi ve tarikatların cemaatlerin elinde adalet dağıtmaktan öte imtiyazlı kişilerin elinde mağduriyetler dağıtan bir kurum haline gelmiştir. Ülke ekonomisi felç olmuş, tarım ve hayvancılıkta kendine yeter bir ülke iken, buğday, et, saman gibi ürünleri ithal eder duruma düşürüldük. Köylümüz üretemez, ürettiğini satamaz haldedir. Sanayici ve esnaf siftah edemez durumdadır. İflaslar, konkordato günlük mevzular haline gelmiş, cumhuriyetimizin biriktirdiği sermayenin karşılığı olan kitler satılmış, üretim ve ihracat durmuştur”dedi.
“Toplumsal barış tehlike içine girmiştir”
Ülkemiz’deki eğitim seviyesinin alt sıralarda olduğuna dikkat çeken Ramazan Akgöz: “İktidarın kurulduğu kentimizde yoksulluk hat safhada, eğitim seviyesi alt sıralarda, çiftçi, esnaf, sanayici ve hayvancılık yapan vatandaşlarımız borç içinde olup; ürettikleri para etmediği gibi büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmışlardır. İcra takipleriyle uğraşır ve iş hayatları da perişan durumdadırlar. Bu itibarla toplumsal barış tehlike içine girmiştir. Ülkede TBMM adeta dışlanarak KHK, torba yasalarla tek kişinin iki dudağı arasından çıkan sözler kanun yapılarak devlet idare edilmektedir. Kabile yönetimini çağrıştıran bu durum Atatürk Türkiyesi’nin çağdaş olma idealiyle çatışan bir durumdur”dedi.

“Tutuklanmalar olağan bir hal almıştır”
Toplumsal kokuşmanın önünü keseceklerini belirten CHP İl Başkan adayı Ramazan Akgöz: “Toplumun sesi basın mensuplarının, düşünür, akademisyen ve siyasetçilerin vatandaşlarımızın menfaatlerini savunmaları, bu konuda görüş bildirmeleri suç olmuş, tutuklanmalar olağan bir hal almıştır. İktidar konuşmayan eleştirmeyen kukla bir toplum yaratma peşindedir. Esnafımıza, sanayici ve köylümüze, dul ve yetimlerimize, memurumuza, EYT'lilere reva görülen bu zulmü genel başkanımız Kılıçdaroğlu, yönetimimiz ve siz fedakâr yol arkadaşlarımızla aşacağız. Hukuku üstünlerin hukuku olmaktan çıkarıp toplumsal kokuşmanın önünü keseceğiz. İşsiz gençleri iş sahibi yapmanın en ciddi tedbirlerini alacağız, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Adam kayırmanın, dini motiflerle toplumu şekillendirmenin, değer yargılarının Araplaştırılmasına izin vermeyeceğiz. Güven ortamının bu şekilde kaybolduğu ülkemizde CHP’nin iktidara gelmesi çok büyük önem arz etmektedir”dedi.
“Yönetimimizi Afyon'u tanıyan kişilerden oluşturduk”
Halkla birlikte siyaset yapacaklarının altını çizen Akgöz: “Yolumuz iktidar yoludur. Eleştirdiğimiz bu hükümeti iktidardan indirilmenin yolu ancak ve ancak halkımızın her kesimiyle kucaklaşmaktır. Yönetimimizi yaparken siyaseti bilen Afyon'u tanıyan kişilerden oluşturduk. Yönetim ilkemiz barış ve uzlaşı içinde birlikte karar almaktır. Gençlik ve kadın kollarımızın oluşumuna, sandık çevresi sorumlularının belirlenmesine ve onların eğitimine önem vereceğiz. Masa başında oturup siyaset yapmanın yarar sağlamadığı, halkla birlikte siyaset yapacağız. Sendikalar dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile diyalog kurulacak, fikri beraberliğimiz olan kuruluşlarla fikir alışverişinde bulunulacaktır. Ayrıca çarşı esnafı, sanayi esnafı kamu yöneticileri ile sıcak ilişki kurulacak onlara CHP'nin görüşleri açıklanıp taban kazandırılacaktır. Saygı değer muhtarlarımız İle ilişkilerimiz sürekli sıcak olacaktır. İlçe örgütleri arasında ayrımcılık göstermeyeceğiz; hiç bir örgütün birbirine üstünlüğü yoktur. İlçeler üzerinde şahsi ikbalin veya birilerinin menfaati için siyaset yapmayacağız.  Yapılacak her türlü harcamalar yönetmelik çerçevesinde yapılacak olup, dönemsel olarak yaptığımız harcamalar internet sitesinde açıklanacaktır. Diğer aday arkadaşlarıma başarılar dilerim”dedi. >>Yasin AY
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum