Reklam

YERLİ OTO YAPIMINI DESTEKLİYORUZ

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor.

YERLİ OTO YAPIMINI DESTEKLİYORUZ
31 Aralık 2019 - 21:42

Parti binasında düzenlenen toplantıya İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda İl Başkanı İnkaya, ülke ve yerel gündemi değerlendirdi.
Seçim sisteminde, siyasi partilerin baraj aşımı konusuna değinen İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya: “Partili Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminde, siyasi partilerin kendi görüş, düşünce ve fikirlerini yaşatabilmeleri, seçim sistemimizdeki baraj değerlendirmesini aşabilmeleri için başka partilerle ittifaklar kurma zorunluluğu doğmaktadır”dedi.
“Bu konuda hiçbir hazırlığımız yoktur”
Toplantıda yerli otomobil konusu fakkında görüşlerini ifade eden Başkan İnkaya: “Geçtiğimiz son hafta gündemde, Türk Malı otomobil yapımı, Kanal İstanbul un açılması, Suriye’den Ülkemize doğru gelen 80 bin kişi oldukları tahmin edilen yeni Suriyeli mülteciler konusu, Libya ya asker gönderme konuları vardı. Türk Malı Otomobil yapımı için emek harcayan herkese teşekkür ederiz. Ancak hepimizin gördüğü gibi, bu konuda hiçbir hazırlığımız yoktur. Ne motorunun ne olduğu belli, ne kaportasının ne olduğu bellidir, ne fabrikası vardır, ne yapacak şirket vardır. Türk Milleti zekidir, Türk Milleti çalışkandır ‘’diyen Atatürk’ümüzün dediği gibi biz bunu başarırız. Ancak satın almamızda kolay olmayacak. Bir öğretmen hiçbir şey yemeden içmeden, elektrik, su, doğalgaz, dahi kullanmadan bu otomobile 70 ayda, Asgari ücretli aynı şartlarda 119 ayda sahip olabilecektir. Tahmin edilen satış fiyatıyla ülkenin yüzde yetmişi bu otomobili alamaz”dedi. >>Yasin AY
 
 
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum