14 Mayıs 2023 Pazar günü Allah nasip ederse 13 Cumhurbaşkanlığı ve 28 dönem Milletvekilliği seçimleri yapılacak. 4 Cumhurbaşkanı adayının yarışacağı seçimin Cumhur ittifakı adayı Recep Tayyip ERDOĞAN ve millet ittifakının adayı Kemal KILIÇLAROĞLU arasında geçmesi bekleniyor. Seçimin kazasız belasız yapılmasını, Türk milletine hayırlara vesile olmasını Allahtan niyaz ederim.
Sevgili okuyucular özellikle bu konuya açıklık getirmek istiyorum. Afyon Kızılay Derneği ve Afyon gazeteciler cemiyeti haricinde, hiçbir partiye, hiçbir derneğe üye değilim. Bunu derken tarafsız görüşsüz olduğumda anlaşılmasın. Ben bizzat tarafım. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğüne, din, vatan, millet sevgisine, milli ve manevi değerlere tarafım. Bende sizlerin içinde yaşıyor, çeşitli sıkıntıları bende çekiyorum. Dost meclislerinde devleti milleti savunduğumda “ sen iktidarın adamısın, tuzun kuru onun için iktidarı savunuyorsun” diyor dostlarımız. Şunun bilinmesini isterim ki benim de bu iktidar zamanında sıkıntılarım oldu. Görev yaptığım vakıflar Şube müdürlüğü kapatılınca müdürlüğüm elimden alınarak araştırmacı yapıldım. İdare mahkemesinden müdürlüğümü tekrar aldım. O zamanın Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN ve şimdiki o zamanın AKP il başkanı Mehmet ZEYBEK Kütahya Bölgede kalma sözü verdikleri halde tayinim Bitlis Vakıflar bölge müdürlüğüne çıktı. Kimse bana yardım etmedi. En ufak bir işim dahi iktidarca yapılmadı.
Evet, sayın okuyucular bunu anlatmamdaki maksadım Devleti yönetecek kişilerin seçiminde Şahsi kırgınlıkların, dargınlıkların bir tarafa bırakılarak Allah rızası için oyumuzu devletimizin birliği ve bütünlüğü yönünde kullanmalıyız. Ben bilhassa yeni oy kullanacak yaklaşık 5 milyon gencimizin oy kullanmadan önce büyüklerinden 20 sene öncesi durum hakkında bilgi almalarının gerektiğine inanıyorum. Sizden önce ben kısaca hatırlatayım gençlere. Yollarımız tek yöndü. Türkiye’nin her tarafı otobanlarla çift yol olarak yapılıp, yol sorunu kökünden çözüldü. Hastanelerde haslar kaçırılıyor, rehin kalıyorlardı. Şimdi hem hastaya hem de hastaya bakana devletimiz maaş ödüyor. Afyon zenginleri baypas, yahut kalp ameliyatına Amerika’ya gidiyorlardı. Gidemeyenler kaderine terk ediliyordu. Bu gün Afyon Devlet Hastanesinde, cayır cayır kalp ameliyatı yapılıyor. Hem de bir kuruş almadan. Amerika’dan Türkiye’ye bedava olduğu için ameliyat olmaya geliyor hastalar. Daha önce askerimizin piyade tüfeği dahi dışarıdan alınıyorken şimdi en alasını, topunu, iha’sını, siha’sını, gök bey’ini, kızıl elmasını, TOGG, TCG Anadolu gemisini vs. Türkiye yapıyor. Gazı petrolünü çıkartıyor.
Evet, kardeşlerim bunları Türkiye’nin bir şansı olarak gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Devlet BAHÇELİ’NİN liderliğinde Cumhur ittifakı yapıyor. Bu dış güçleri çilen çıkarıyor. Cumhurbaşkanımızın dik durması, Türkiye’yi dışa bağımlı olmaktan kurtarma gayreti dış ve iç güçlerin ERDOĞAN düşmanlığına dönüştü. Kardeşlerim dış güçler kendisine dik duran liderleri istemezler. Ülkeleri işgal etmek için önce liderlerini yok ederler. Kaddafi’yi yok edip LİBYA’YI, Saddam’ı asıp Irak’ı Mursi’yi öldürüp Mısırı böldüler. Bizden rahmetli Menderes ve arkadaşlarını astırdılar, Türkiye’yi dünyaya açan Özal’ı zehirlediler. Eşref Bitlis paşayı şehit ettiler. Şimdi Türkiye’nin bölünüp parçalanması için hedeflerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN var. Bu nedenle 7 ayrı partiyi bir masada toplayan dış güçler Türkiye’nin ilerlemesini durdurmak için çaba harcıyorlar.
Sevgili dostlar bu normal bir parti seçimi değildir. Bu Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmanın seçimidir. Uyanık olalım. Dünyada bir Türkiye var. Allah korusun oda elimizden gider bölünür parçalanırsa halimiz nice olur. Nereye gideriz. Bunun için şahsi kırgınlıkları bir tarafa bırakarak , cumhur ittifakının etrafında toplanmalı ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’I bunlara yedirmemeliyiz, “ SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFFERUAT” OYLAR CUMHURA VESSELAM.