‘Yabancı Dil Eğitiminde yapay zeka Kullanımı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda “Yabancı Dil Eğitiminde Yapay Zeka Kullanımı” konulu hizmet içi atölyeleri eğitimi gerçekleştirildi.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, "Yabancı Dil Eğitiminde Yapay Zeka Kullanımı" konulu bir dizi hizmet içi Eğitim atölyesi düzenledi. Bu eğitim programında, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Emre Yeşilyurt, ana konuşmacı olarak yer aldı.
Yeşilyurt'un derinlemesine anlatımı ve uzman rehberliğiyle gerçekleştirilen eğitimde, yabancı dil öğretiminde yapay zekanın nasıl etkin bir şekilde kullanılabileceği ele alındı. Katılımcılar, ders planlaması ve öğretim süreçlerinde yapay zekanın entegre edilmesine yönelik etkileşimli uygulamalarla bilgilendirildi.
![](https://www.afyonturkeligazetesi.com/images/files/2023/12/6573832731b16.jpg)