Afyonkarahisar’da düzenlenen ‘Deprem ve Zemin’ konulu konferans, Bolvadin Kaymakamı ve Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Taner Bolat’ın katılımıyla gerçekleşti. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından düzenlenen etkinlik Türk Mühendisler Derneği, akademisyenler ve uzman mühendislerin katkılarıyla yapıldı.
Bolat Konferansı Yakından Takip Etti
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Taner Bolat, AKÜ’de düzenlenen konferansı yakından takip ederek, deprem ve zemin etütleri konusundaki güncel bilgileri dinledi. Bolat’a, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürü Atilla Altınbulak’da eşlik etti.
Afyonkarahisar’ın deprem kuşağında bir konumda olması dolayısıyla konferans deprem bilincinin artırılması ve zemin etütlerinin önemine dikkat çekilmesi amacıyla gerçekleştirildi. Uzmanların yaptığı sunumlar ve bilgilendirmeler katılımcılara yeni bilgiler kattı. Vali Yardımcısı Taner Bolat katılımcılara seminer sonrası teşekkür etti.