"Vakalar düştü diye rehavete kapılmayacağız "

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Covid-19 salgınındaki son durumu gazetemize değerlendirdi.

"Vakalar düştü diye rehavete kapılmayacağız "
24 Ekim 2020 - 04:55
Afyonkarahisar'da Korona virüs vaka sayıları düşüşe geçti Vali Gökmen Çiçek Korona virüs vakaları ile ilgili konuştu: -"Afyonkarahisar'da rakamların düştüğü doğrudur" -"Düğünlerin yasaklanmasından sonrada çok ciddi şekilde düşüş oldu"
“Kontrolümüzden çıkmadı”
Vaka sayılarının hiçbir zaman kontrolden çıkmadığını ifade eden Vali Gökmen Çiçek: “Düşüş eğilimine girdi kontrolümüzden hiç çıkmamış Allaha şükür Afyon da yükselmişti ama kontrolümüzden hiç çıkmamıştı. Kontrolden çıkmak şu hastanelerimiz tıklım, tıklım dolar tedavi artık kilitlenecek seviyeye ye gelir filyasyon ekiplerimiz yetişemez seviyeye geldiği zaman kontrolden çıkmış demektir. İlimizde hiçbir zaman bu seviyelere gelmedi.”dedi.
 “Düğünler kısıtlandı vakalar düştü”
Düğünlerin kısıtlanması kararının ardından vaka sayılarında düşüş olduğunu söyleyen Vali Gökmen Çiçek: “Afyonkarahisar'da rakamların düştüğü doğrudur. Fakat rakamların düştüğünü bile söylemekten korkar haldeyiz. Sürekli bunu söylüyorum. Çünkü bir anda tekrardan patlama yapabilme durumu var. Şuan kontrolümüz altında ama benim her zaman söylediğim bir şey var. En kötüsü bizmişiz gibi düşüneceğiz ve sanki sayılar çok daha yüksekmiş gibi hareket edeceğiz. Çünkü bu işin şakası yok. Bir düğünde 70 kişiye, 50 kişiye bulaşıyor. Bu düğünlerin yasaklanmasından sonrada çok ciddi şekilde düşüş olduğunu görüyoruz. Bu rakamların düşmesindeki en önemli faktör düğünlerdeki sosyal mesafe meselesinin ayarlanmasıdır" diye konuştu.
Başkalarının sağlığını tehlikeye atıyorlar
Pozitif vakaların yurtlara yerleştirilmesi hakkında da bilgiler veren Vali Çiçek: “Gerekliydi çünkü gerçekten yazık ediyorlar adam covid’li olduğunu bile, bile sokağa çıkıyor herkesi tehlikeye sokuyor biz buna müsaade edemezdik ”dedi. >>Mehmet Karakaş
  
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum