Reklam

ÜNİVERSİTE - SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi ile sanayi iş birliği hızla devam ediyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi şehrimizdeki sanayicilerle bir arada hareket ederek proje üretmeye devam ediyor.

ÜNİVERSİTE - SANAYİ İŞ BİRLİĞİ
29 Aralık 2019 - 20:33 - Güncelleme: 29 Aralık 2019 - 22:00

Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesinde görevli 50 ye yakın öğretim görevlisi ile Artuk Aviation ve Savunma Sanayi Tic. Ltd. Şti. Firması yetkilileri arasında iş birliği çalışmaları başladı. Seminerde ilimizde uçak parçası üretimi yapacak olan Artuk Aviaition yetkilileri seminere katılan akademisyenlere şirket faaliyetleri ve alınan patentleri hakkında bilgiler vererek Üniversite ve sanayi işbirliği adına atılacak adımlar üzerinde durdu.
KATILIM YOĞUN OLDU
Seminere Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Zafer Teknopark Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Afyonkarahisar organize sanayisi bölgesi yönetim Kurulu başkanı Sn. Bekir Yeşilay, Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Ahmet Yıldız, Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Fatih Aksoy, Gelişim Üniversitesi Uçak Mühendisliği öğretim üyesi Dr. Tamer Saraçyakupoğlu, firma yetkilileri ve elliye yakın öğretim üyesi katıldı.
ÜNİVERSİTE VE SANAYİ İÇ İÇE OLMALI
Seminerin açılış konuşmasını Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir yaptı. Prof Dr. Kandemir Üniversite ve Sanayicinin iç içe olmasının önemine değindi. Kandemir: “Zafer Teknopark, girişimci firmalara alanında uzman akademisyenler ile iş birliği imkanı sunarak, sanayiciler ve akademisyenler arasında köprü görevini üstlenmektedir. AKÜ’de ciddi anlamda bir öğretim üyesi potansiyelimiz var. Hocalarımızın projeleriyle özel sektör ve yatırımcıları buluşturarak, bu projelerin hayata geçirilmesine imkan sağlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ SANAYİCİLERİN HİZMETİNDE
Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Bölümü Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yıldız’da Mühendislik Fakültesi olarak birçok dalda öğrenci yetiştirdiklerini ifade ederek; şehrin sanayi ve mühendislik alanında gelişmesine katkı sağlamak için çalıştıklarını ifade etti.
ARTUK AVİATİON KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜNLER ÜRETECEK
Artuk Aviation firması proje koordinatörü Gelişim Üniversitesi Uçak Mühendisliği öğretim üyesi Dr.Tamer Saraçyakupoğlu katılımcılara Havacılık ve Savunma sanayisinin ülkemiz için öneminden bahsetti. Dr Saraçyakupoğlu ayrıca havacılık sanayisinin dünya üzerindeki ekonomik değerleri hakkında da bilgiler verdi. Dr Saraçyakupoğlu: “Önümüzdeki 20 yılda havacılık sektörü dünyada 60 trilyon dolarlık bir pazara sahip. Artuk Aviation da yapacağı yatırımlarla ülkemize katma değer katacak ürünler üreterek, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.
ARTUK ‘ARTUK AVİATİON‘U ANLATTI
Konuşmaların ardından Artuk Aviation firmasının faaliyetleri hakkında bilgiler veren Artuk Aviation yönetim kurulu Başkanı Önder Artuk firmanın yatırım hedefleri, vizyonu ve misyonu hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
GELECEK YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ÜRETİMDE 
Şirket kurucu ortaklarından Mehmet Güleç sanayinin geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.Güleç '' yüksek teknolojili üretim yapmayan firmalar dünya ile rekabet yapamıyorlar ve istenmeyen sonuçlar ile karşılaşıyorlar'' dedi.Şirket olarak yüksek teknolojili ve stratejik ürünler üreteceklerini belirtti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum