ULUÇAY ATSO'DA PROJELERİNİ ANLATTI
Toplantının selamlama konuşmasını yapan Atso Başkanı Serteser, “ Bugün Ak Parti Belediye Başkan adayı Ceylan Uluçay’ı misafir ediyoruz. Kendileri sağolsunlar sizleri dinlemek için sorularınıza cevap vermek için katılım gösterdiler. Yerel yönetimlerde uyum olması durumunda şehir gelişiyor.” diyerek toplantıyı başlattı. Ali Çelikten “ 31 Mart tarihinde yapılacak olan seçimde şimdiden adaylarımıza hayırlı olsun diyorum. Afyonumuz malumunuz bir potansiyel biz Ceylan beyle daha önce görüşmüştük. Ceylan beyle beraber hareket etmeye hazırız.” Dedi. İş insanları ve partililerin yoğun katılım gösterdiği toplantıda konuşan Ceylan Uluçay özgeçmişini anlattıktan sonra 109 projesini tanıttı.
“AFYONKARAHİSAR YEREL SEÇİM TERCİHİNİ ŞİMDİYE KADAR İKTİDAR’DAN YANA KULLANDILAR”
Sosyal Politikar , Sağlık ,İstihdam , Ulaşım, İmar , Yeşil Afyon, Sosyal Sorumluluk ve Eğitim başlıkları altında projelerini toplayan Uluçay, “Bende bir sanayici ve iş insanı olarak sizin içinizden gelen biriyim.” Diye konuşmaya başlayarak, “Çözüm önerilerine hakim bir kardeşiniz olarak iş insanlarının önerilerine, fikirlerine ve eleştirilerine açık biriyim. Bizim daha önceki başarılarımızı vatandaşlarımız istiyorlar. Biz tecrübelerimizle bunu başaracağız. Afyonkarahisar büyük bir şehir olma yolunda ilerleyen kabuğunu kırması gereken bir şehir ben il başkanlığı döneminde Afyonkarahisar’ın sorunlarıyla birebir hemhal oldum. Projelerimizi hazırlarken bakanlarımızdan söz aldık. Bu projeleri Afyonkarahisar’a kazandıracağız. Bu projeleri belediyenin bütçesinden hiçbir kaynak ayırmadan yapmayı planlıyoruz. Afyonkarahisar yerel seçim tercihlerini şimdiye kadar iktidar’dan yanaı kullandılar.” Diye söyledi.
“TÜRKİYE’DE İLK DEFA UYGULANMASI ŞARTIYLA !”
Kentsel dönüşümle ilgili olarak konuşan Uluçay , “ Mısri mahallemiz kadastro kapsamında bulunan bir mahallemiz imar değişikliği 18 uygulaması yapıldığında küçük arsaları bulunan hak sahipleri mağduriyetler yaşayacaklar. Bizde bu alanı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kentsel dönüşüm alanı ilan ettirdik. Burayı belediye aracılığla karşılamak imkansız orada 564 tane hak sahibi var en az 2000 civarında ise hissedar var bu sorunu belediye aracılığıyla maalesef çözemeyiz kadastro parselinden dolayı özel kanun düzenleme yaptırdık 20 – 30 m2 arsası olan dar gelirli ailelerimizin sorunlarını Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettik ve Türkiye’de ilk defa uygulanması bir kentsel dönüşüme gitmek istiyoruz.” Dedi. 109 projesini iş insanlarına aktaran Uluçay iş insanlarından destek istedi. Toplantının ikinci bölümü ise basına kapalı gerçekleştirildi.>>OGUZHAN ÖZDEMİR HÜSEYİN ER