Reklam

Türkiye'de bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 17

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Temmuz tarihine ait Türkiye'deki coronavirüs vaka ve vefat sayısını açıkladı. Bakan Koca'nın açıkladığı veriye göre Türkiye'de bugün 1186 yeni vaka tespit edildi, 17 kişi ise hayatını kaybetti. Bugün 1543 kişi iyileşti ve toplam iyileşen sayısı 176.965 oldu.

Türkiye'de bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 17
02 Temmuz 2020 - 20:10

Son Dakika Haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Temmuz tarihine ait Türkiye'deki coronavirüs vaka ve vefat sayısını açıkladı. Bakan Koca'nın açıkladığı veriye göre Türkiye'de bugün 1186 yeni vaka tespit edildi, 17 kişi ise hayatını kaybetti.

EN ÇOK VAKA OLAN 5 İLİ AÇIKLADI

Bakan Koca, vakaları açıkladığı mesajında "Burdur ve Gümüşhane'de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa. Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor: Bugün, medyada, yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt haberleri yer aldı." dedi.

"BAŞARISIZLIĞA 5 ÖRNEK ŞEHİR"

Bakan Koca, dün vakaları paylaştığı mesajında "Toplam test sayımız 3,5 Milyona yaklaştı. Toplam vaka sayımız 200.000'i geçti. Yeni vaka sayılarında istikrarlı bir düşüş sağlayan, tedbirleri uygulamadaki başarısıyla örnek 5 ilimiz: Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Kırşehir, Düzce. Tüm illerde başarabiliriz." ifadesini kullanmıştı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum