Reklam

"TÜRKELİ AFYON İÇİN BİR MARKADIR"

Türkeli Gazetesinin Kuruluşunun 69. Yıldönümü ve Vefa Gecesi’nde konuşan Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkeli Gazetesinin Afyonkarahisar için bir marka olduğuna vurgu yaptı.

"TÜRKELİ AFYON İÇİN BİR MARKADIR"
08 Aralık 2019 - 18:10

BU GECE VEFALI İNSANLARIN VAR OLDUĞUNU GÖSTERDİ
Programda son olarak konuşma yapan Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vefalı insanların var olduğunun gösterilmesi açısından bu gecenin çok önemli olduğunu kaydetti. Eroğlu, “Bugün gerçekten güzel bir gün. Türkeli Gazetesi ben lisedeyken çok iyi hatırlıyorum Afyonkarahisar için bir marka idi, bir markadır, ciddi bir gazetedir. Gerçekten muteber bir gazete olarak adı daima anılmıştır. Bunu Hacı Hakkı Ağabeyim devraldı. Burada iki önemli husus var. Birisi; gerçekten bir mahalli gazetenin 69. yılını kutluyoruz. Bu hakikaten çok önemli.  Türkiye’de bazı kurumlar çok kısa sürede yeşeriyor, sonra solup gidiyor. Ama ben pek çok ülkeyi gezdim; 200 yıl, 300 yıl babadan toruna 4-5 kuşak. Hatta onlar şu yıldan beri diye övünürler. Bunu yazarlardı. Ama Türkiye’de aile şirketleri olsun diğer şirketler olsun, kurumlaşamadığı için yanıp sönüyor. Ama Türkeli için bu istisna gerçekten. O bakımdan Şuana kadar Türkeli Gazetesini, kuranlara, yaşatanlara devraldıktan sonra bayrağı bu günlere kadar getirerek yeni sahiplerine; Önder Beye devreden Hacı Hakkı Ağabeyimize gönülden şükranlarımı sunuyorum. İkinci bir husus da; vefa çoğu kez unutuluyor artık. Bazı kelimeleri unutuyoruz, bunlardan birisi de vefa kelimesi. İstanbul’da bir semtin adı olarak kaldı. Özellikle bugün burada aynı zamanda Hacı Hakkı Ağabeyimize bir ‘Vefa Gecesi’ düzenlenmesi de gerçekten vefalı insanların var olduğunu göstermesi açısından çok önemli gece. Ben bu geceyi tertip edenlere, katılanlara gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN NELER YAPILMALI? BUNUN PLANLAMASINI YAPALIM”
Türkeli Gazetesi’nin yeni sahiplerinden Büyük Türkiye için neler yapılmalı? Bunu planlamasını yapılmasını isteyen Eroğlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
“ Basın çok önemli bende lisedeyken naçizane Şuhut’un Sesi vardı, naçizane amcamın çıkardığı bir gazeteydi. Haftalık bir gazete. O zaman teknoloji çok geriydi. Ama şimdi nereden nereye geldi. Hakikaten teknoloji çok kısa sürede yani 50 yıl zarfında çok büyük bir değişim gösterdi. Türkeli gazetesini ben her zaman gururla takip ediyorum, diğer gazeteleri de. Afyondaki gazetelerin birlik  ve beraberliği, kardeşliği diğer vilayetlere örnek oluyor. Bu bakımdan da hepinizi, basın camiasını gönülden tebrik ediyorum. Burada gazete daha nice yılları kutlayacak. Ben burada şunu da önemsedim; görüştüğümüz de Önder Beyle Hacı Hakkı Özsoy Ağabeyimizin de tamamen ayrılmayacağını, burada bir fiil destek vereceğini söylediler. Gerçekten gurur duydum. Çünkü bu gazetenin aynı anlayışla, tarafsız bir şekilde, doğru haberciliği vatandaşa ulaştırması ve aydınlatması, temin etmesi açısından çok önemli diye düşünüyorum. Basının rolü Türkiye’de büyüktür ve hakikaten kamuoyunu doğru bilgilendirmek esas prensip olmalı. Yeni sahiplerinden şunu bekliyoruz; Büyük Türkiye için ne yapmalıyız? Bunun planlamasını hep birlikte yapalım diye düşünüyorum.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum