TÜRK FUTBOLU İÇİN ÖNEMLİ TOPLANTI
Türkiye Profesyonel Lig Kulüpleri toplantısı bugün İstanbul da Crowne Florya otelde yapılacak.
Süper ligden 3. Lige kadar Kulüp başkanı ve Bşk yrd katılacağı toplantıda geçmiş sezondan daha çok yeni seçilecek başkan ve yönetimden beklentiler tartışılacak ve manifesto şekline gelecek.
Bu toplantıda hangi adayı kimin desteklendiği ayrımı olmayacak, yapılabilecek tek ayrım Türk futbolunun geleceğini düşünen ya da düşünmeyen ayrımı olacak.
Afyonspor’un öncüleri arasında olduğu Kulüpler birliği platformu adına değerlendirme yapan Ecmel Sarıalioğlu: “Ne mevcut başkan ne de gelecek başkan adaylarına yönelik bir gündem olmayacak. Aksine yeni başkan ve yönetimin yapması gerekenler konuşulacaktır. Bizler bu toplantıda lig ayrımı olmaksızın Türk futbolunu içinde bulunduğu durumdan nasıl kurtarırız, ne yapmalıyız, neleri yanlış yaptık ve artık yapmamalıyız toplantısı yapacağız. Herkes gelip özgürce kendi görüşlerini dile getirecek ortak bir akıl oluşturulacak ve bundan sonrası için ne yapılabileceği tartışılacak olan bu toplantıya her kulübümüz başkan ve başkan yardımcıları düzeyinde katılım gerçekleştirmelidir. Bu toplantının amacı o veya bu diye bölünmek değil yaptığımız hatadan dönerek birleşme ve birlikte güçlenerek Türk Futbolunu geliştirmek olduğu için hepinizi bu toplantıda görmeyi çok istiyoruz.” Dedi
TFF genel kurulu öncesi birliğin toplantısı mevcut yönetim ve adaylar açısından büyük önem taşıyor. Seçimler öncesi alt liglerin birlikteliği yeni dönemde hak ettikleri federasyon katkıları ve temsil de yer alabilmeleri için önemli olacak.
YASİN AY