AFYON’DA FARKINDALIK İÇİN YÜRÜYÜŞ
10-16 Mayıs Engelliler Haftasını etkinlikleri kapsamında düzenlenen kortej yürüyüşüne katılan Belediye Başkanı Burcu Köksal, Belediye bünyesinde kurulan engelliler biriminde, bütün engelli vatandaşların taleplerini dinleyerek yerine getirmek için çalışacaklarını dile getirerek, 'Kapımız 7 gün 24 saat herkese açık. Her türlü engeli aşmak için buradayız.' dedi."
“TÜM ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ”
10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nı kutlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Engelli Hizmetleri Birimi tarafından koordine edilen kortej yürüyüşü düzenlendi. İmaret Camii'nden Zafer Meydanı'na kadar devam eden yürüyüşe; Belediye Başkanı Burcu Köksal, STK temsilcileri, üyeleri ve aileleriyle birlikte katıldı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, engelli vatandaşların karşılaştığı zorlukları daha iyi anlayabilmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş boyunca gözlerini kapattı.
“ENGELLİLER HAFTASINI DOLU DOLU KUTLAYACAĞIZ”
Yürüyüşün ardından, açıklama yapan Altınokta Körler Derneği Başkanı ve Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Engelli Hizmetleri Birim Sorumlusu Hakan Erdoğan, Engelli bireylerin 16 Mayıs Engeller Haftasını kutladı. Erdoğan, “Belediye Başkanımız Sayın Burcu Köksal, göreve geldikten sonra sağ olsun 16 Mayıs Engelliler Haftasını daha coşkulu kutlamayı tercih etti. Biz de kortej yürüyüşü, ardından da akşam yemeği organizasyonu yaptık. Ben Burcu başkanıma bu konuda bizlere destek verdiği için teşekkür ediyorum. Aynı zamanda başkanımız göreve geri gelmez Engelli Hizmetleri Birimi kurdu. Birim sorumlusu olarak da beni layık görerek, göreve getirdiği için kendisine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Engelli Hizmetleri Birimi olarak belediye olarak başkanımızın ve başka yardımcılarımızın vesilesiyle inşallah tüm engelleri aşacağız.” dedi.
“HER TÜRLÜ ENGELİ AŞMAK İÇİN BURADAYIZ”
Belediye Başkanı Burcu Köksal, yaptığı açıklamada, tüm engelli bireylerin bir kardeşleri, bir ablaları, bir evlatları olarak her zaman yanlarında olacağını ifade etti. Köksal, "Daha önce Afyonkarahisar milletvekili olarak engelli kardeşlerimizin talepleri ve sıkıntılarının çözümü için meclis kürsüsünde ve sahalarda elimden gelen mücadeleyi gösterdim. Şimdi Allah bana Afyonkarahisar Belediye Başkanı olarak onlara hizmet etmeyi nasip etti. Göreve başladıktan sonra belediyemizde olmayan bir engelliler birimi olduğunu fark ettik ve ilk icraatlarımızdan birisi belediyemizde engelliler birimi kurmak oldu. Birimin başına, hayattaki tüm engelleri alnının hakkıyla aşmış olan bir engelli kardeşimiz Hakan Bey'i belediye çalışanımız birim sorumlusu olarak görevlendirdik. Engelliler biriminde, bütün engelli vatandaşlarımızın talepleri dinlenecek ve belediye olarak bize ulaşacak talepleri yerine getirmek için çalışacağız. Bütün engelli vatandaşlarımıza kapımız açık. Her zaman yirmi dört saat bir telefon uzaklığındayız. Bir sorunları veya sıkıntıları olduğunda bana, belediye başkanı olarak, belediye personelimize veya engeller birim sorumluluğumuza her daim ulaşsınlar. Engelli vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları ve sıkıntıları empati yoluyla hissetmemiz gerekiyor. Biraz önce gerçekleştirdiğimiz kortej yürüyüşü bu farkındalığı ve empatiyi sağlamak içindi. Engelli kardeşlerimizle birlikte her türlü engeli aşmak için buradayız."
Şeyda YEŞİLÇAY