Reklam

"TÜM DÜNYAYI İLGİLENDİREN BİR SALGIN"

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiği temaslar kapsamında gazetemizi ziyaret etti.

"TÜM DÜNYAYI İLGİLENDİREN BİR SALGIN"
17 Mart 2020 - 18:11

Ziyarette gazetemiz imtiyaz sahibi Önder Artuk’la görüşen Genel Başkan Uysal Türkeli bayrağını devir alan Artuk’a hayırlı olsun temennisinde bulundu. Ziyaret sonrası Genel Başkan Gültekin Uysal gazete muhabirlerimize ülke gündemini de değerlendirdi.
“Tüm dünyayı küresel ölçüde ilgilendiren bir salgın”
İlk olarak Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan, ülkemizde de bir tehdit unsuru haline gelen koronavirüsü hakkında açıklamalarda bulundu. DP Genel Başkanı Uysal alınan tedbirlere karşı tüm vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti. Genel Başkan Uysal: “Tüm dünyayı küresel ölçüde ilgilendiren bir salgın hastalık koronavirüsü. Çin’den başlayan bu salgın Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkeyi etkisi altına aldı. Hem ülkemiz hem de insanlık adına en az maliyetle bu salgından kurutuluruz diye ümit ediyorum” dedi.
Salgın kürsel bir ekonomik kriz tehdidi içeriyor.
Salgının sağlık sorunu olmasının yanında ekonomik bir kriz olduğunun da altını çizen Genel Başkan Uysal: “ Bu salgın kürsel bir ekonomik kriz tehdidi içeriyor. Dünya bankası, İMF gibi büyük kuruluşlar ekonomi alanında önemli adımlar atıyorlar. Hükümet yetkilileri ekonomi alınanda bir tedbirler hazırladı en yakın zamanda da vatandaşlarımızla paylaşacaklar. Vatandaşlarımız kamu kurumlarının beyanlarına harfiyen uymaları gerekiyor. Şimdiye kadar insanlığın bu güne kadar karşılaşmadığı bir salgın. Bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı ve İç işleri Bakanlığı tedbirler alıyor. Şu anda 47 vaka var olduğunu biliyor temennimiz geniş kitlelere yayılmadan salgının ortadan kalması” dedi.

Sosyal medyada zihinleri bulandıran açıklamaları dikkate almayınız
Vatandaşların sokağa çıkma yasağı taleplerini de değerlendiren Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Kamu kurumları ve yetkililerin bu konuda hızlı bir değerlendirme yapacağını düşünüyorum. Özellikle sosyal medyada zihinleri bulandırabilecek gerçeği yansıtmayan açıklamalar dolaşıyor. Sorumluluk duygusu içerisinde yetkili Bakanlıklardan yapılan açıklamaları dikkate almalıyız” dedi.
Vatandaşlarımız alınan tedbirlere riayet etmeliler
Sağlık Bakanlığının koronavirüs salgını başladığı günden itibaren aldığı tedbirleri de değerlendiren Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, vatandaşların bakanlığın aldığı tedbirlere riayet etmesi gerektiğini söyledi. Genel Başkan Uysal: “Sağlık Bakanlığımız salgının başladığı günden itibaren krizi doğru ve olumlu bir şekilde yönetti. Dünya da böyle bir vaka ile ilk defa karşılaşıyor. Sağlık bakanlığımız İbadet alanları dahil bir çok toplu alan oluşturabilecek kısımlarda ciddi tedbirler aldı. Vatandaşlarımızda sağlık bakanlığımızın her alanda aldığı tedbirlere riayet etmelidir” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren gazetemiz imtiyaz sahibi Önder Artuk’da Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’a siyasi yaşamında başarılar diledi. >>Mehmet Karakaş 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum