Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde öğrencilere yönelik farkındalık etkinlikleri yoğun şekilde devam ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Afyonkarahisar İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında "Deprem Simülasyon" TIR'ı öğrencilerin ziyaretine açıldı.
Etkinlik programına Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han ve Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın da katılım sağladı. Öğrencilere deprem farkındalığını artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, "Deprem Simülasyon" TIR'ında öğrencilere deprem anında neler yapılması gerektiği ve depremden nasıl korunacağı uygulamalı olarak öğretildi.
Kaymakam Harun Reşit Han ve Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın, öğrencilerle birlikte simülasyon TIR'ını gezerek, verilen eğitimi yakından takip ettiler. Etkinlik sonunda öğrencilere, deprem anında güvenli davranış biçimleri hakkında bilgilendirici broşürler dağıtıldı.