Reklam

SANDIKLI VE ŞUHUT'TA OKUL SERVİSLERİ DENETLENDİ

İscehisar ilçesi Çatağıl köyünde okul servisinin kaza yapması sonucu 5 öğrenci yaşamını yitirmiş, 5 öğrenci de yaralanmıştı. Bu acı olay sonrası Okul Servislerine yönelik denetimler arttı.

SANDIKLI VE ŞUHUT'TA OKUL SERVİSLERİ DENETLENDİ
14 Ekim 2021 - 13:04
JANDARMA EKİPLERİ İŞBAŞINDA
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacı ile okul servislerine yönelik denetim yapıldı. 
Sandıklı Jandarma trafik timleri tarafından denetimler Sandıklı Eski Afyon yolu, Organize Sanayi Bölgesi kavşağında yapıldı. Denetimler kapsamında yeni eğitim ve öğretim yılında alınacak trafik tedbirleri kapsamında okul servis şoförleri, rehber personel, öğrenciler ve servisle ulaşım sağlayan öğretmen ve çalışanlara yönelik denetim yapıldı. 
Sandıklı Eski Afyon yolu, Organize Sanayi Bölgesi kavşağında gerçekleştirilen uygulama noktasında servis araçlarını durduran ekipler sürücülere, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri ve kazaların önüne geçmek için trafik kurallarına uymaları hususunda uyarılarda bulundu. 
İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Alptuğ Ayhan’nın da katıldığı denetimlerde jandarma ekipleri 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı süresince çocukların sağlıklı ve kazasız bir şekilde okullarına ve evlerine gidebilmeleri amacıyla trafik denetimlerinin devam edeceği ifade edildi. 
ŞUHUT’TA POLİS EKİPLERİ DENETLEDİ
Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde okul servis araçları denetlendi. 
Şuhut İlçe Emniyet Müdürlüğü, Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığıve Şuhut Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri ilçedeki servis araçlarını öğrencilerin huzur ve güven içerisinde okula gidip gelmeleri amacı ile denetledi. Yapılan uygulamada araçların genel kurallara uygunluk kontrolleri yapıldı, araçların genel fiziki durumu incelendi. Akabinde araçların yönetmelikte belirtilen şartları taşıyıp taşımadığı denetlendi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, denetimlerin rutin bir şekilde devam edeceği öğrenildi. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum