Reklam

REKTÖR KARAKAŞ'TAN RSP'YE TAM NOT

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Okullarını ziyaret etti. Karakaş, son teknoloji atölyeleri de inceleyerek bilgiler aldı.

REKTÖR KARAKAŞ'TAN RSP'YE TAM NOT
20 Eylül 2021 - 08:14
Rektör Mehmet Karakaş, Zafer Teknopark Genel Müdürü Tuğrul Kandemir ile birlikte AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Okullarını ziyaret etti. ARTUK Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk, Palalı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hacı İsmail Palalı, Okul Müdürü İbrahim Çakal ve Genel Koordinatör Bülent Kılıç da ziyarette yer aldı. Gerçekleşen ziyarette üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi konularının yanı sıra,  eğitim ve öğretim alanında yaşanılan gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Rektör Karakaş, AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Okullarının atölye ve sınıflarını gezerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Hem sanayiye hem de üniversiteye mühendis yetiştiriyor”
Ziyarette Konuşan RSP Teknik Okul Kurucusu Önder Artuk, “Sayın rektörümüzün ziyaretinden oldukça memnun olduk. Üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesi ve bu noktada atılan adımların sonuna kadar destekçisiyiz. Okulumuzda bu anlamda sanayin değişik alanlarında personel yetiştirme noktasında öncü kuruluşlardandır” diye konuştu.
RSP Teknik Okulları ziyaret ederek buradaki atölyeleri öncelediklerini belirten Rektör Karakaş ise “Organize sanayi bölgesinde böyle bir okulun uzun yıllar hizmet vermesi bizleri son derece gururlandırıyor. Okulumuz gerçekten yetişmiş ve yetiştirilmiş eleman noktasında önemli bir açığı gideriyor. Burada eğitim gören öğrenciler hem sanayiye hem de üniversitelere mühendis ve tekniker yetişmesi noktasında önemli bir katkı sağlıyor” dedi. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişinin ardından son buldu. >>Hayati Kanat

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum