ÖZEL SEKTÖR VADİDEN YER İSTEDİ, İGM ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi olağanüstü toplanarak Frig Vadisi’nde bulunan Döğer ve Ayazini’deki mülkiyeti İl Özel İdaresine ait taşınmazların özel firmaların yatırım yapması için kiralanmasına karar verildi.

ÖZEL SEKTÖR VADİDEN YER İSTEDİ, İGM ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI
17 Şubat 2021 - 16:02
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi olağanüstü gündemle toplanarak Frig Vadisi turizim alanında bulunan bazı taşımazların özel sektörün turizm amaçlı yatırırm yapmasına olanak sağlayacak kararlar alındı.
Toplantıda ilk olarak İhsaniye İlçesine bağlı Ayazini Köyünde bulunan, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait ve 2 bin metrekarelik kısmı düğün salonu yapmak amacıyla Ayazini Köyü Muhtarlığına tahsis edilen 7 bin 845 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, Ayazini Köy Muhtarlığına yapılan tahsisin kaldırılması konusunun görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Ayrıca mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, 7 bin 485 metrekare  yüzölçümlü arsa vasfındaki taşınmazın, tek parça halinde veya kısmi olarak, üzerine ticari nitelikte işyerleri yapmak amacıyla yatırımcılara kiraya verilmesi konusunun görüşülerek karara bağlanmak üzere komisyonlara havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Konuyla ilgili konuşan İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, “Frigya bölgesinde, özellikle Ayazini ve Döğer bölgesinde güzel çalışmalar yapılıyor. Özel sektörün buraya ilgisi artıyor. Bu konuda özel sektörün yer talebi var. Bu konu bununla alakalı karar almamız gerekiyor. Bu taşınmaz Ayazhan’ın hemen yanı. Burası Düğün Salonu yapalım diye köy muhtarlığına tahsis edilmiş. Ama yapılmamış. Bu tahsis iptal edilecek. Burası kiraya verilecek. Buradan iki büyük firmanın yer talebi var”  dedi.

Toplantıda bir diğer gündem maddesine geçilerek İhsaniye İlçesine bağlı Döğer Kasabasında bulunan, mülkiyeti hazineye ait olan ve taşınmaz maliki İl Özel İdaresince Orman Genel Müdürlüğüne tahsis edilen, 74 bin 500 metrakare yüzölçümlü orman vasfındaki taşınmazın, "Emre gölü B tipi mesire alanı" olarak kullanılmak ve işletilmek üzere kiraya verilmesi konusunun görüşülerek komisyonlara havale edildi. >>Hayati Kanat

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum