Afyonkarahisar’da öğrenciler ve öğretmenlerin buluştuğu şiir dinletisi takdir topladı. Afyonkarahisar TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenleri Pelin Kurt, Aytül Doğan, Fatma Yiğit, Meral Yaman Ülker, Sevda Kuday ve Okul Müdür Yardımcısı Ayşe Uçur’ın koordinesinde “Dilde Ebruli Şiirler Gönülde Dostane Sevgiler” adlı şiir dinletisi gerçekleştirdi.
ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisari Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “Dilde Ebruli Şiirler Gönülde Dostane Sevgiler” adlı şiir dinletisi büyük ilgi gördü. Program, Okul Müdürü Hakan Emren’in açılış konuşması ile başladı ve misafirler şiirin büyülü dünyasına davet edildi.
Şiirler ve Canlı Müzik Bir Arada
Dinletide, ünlü Türk şairlerinin unutulmaz eserlerini okuyan öğrenciler ve öğretmenler, salondaki dinleyicileri adeta mest etti. TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin canlı müzik eşliğinde okudukları şiirler, geceye ayrı bir renk kattı.
Duygu Dolu Anlar Yaşandı
Programda insan temasının işlendiği çeşitli şiirler yer aldı. İzleyiciler; aşk, ilahi aşk, sevgi, hüzün, ayrılık, vatan sevgisi, insan sevgisi, Filistin ve barış gibi temalarla duygu seline kapıldı. Dinletiye İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayati Duman ve Medeni Buğra, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Program, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayati Duman’ın kapanış konuşması ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
SELÇUK AYDIN