‘Kocatepe’yi Meyhaneye Çevirdiler’ başlığı ile 8 Ağustos 2023 tarihinde afyonturkeligazetesi.com adresi üzerinden 9 Ağustos 2023 tarihinde ise afyon Türkeli Gazetesi’nin manşetinden duyurduğumuz haberin üzerinden 12 gün geçti ancak tarihi mekanda bir şey değişmedi.
SÜTUNLARIMIZDAN GÜNDEME GETİRMİŞTİK
Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi ve düşman işgalinden vatanı korumak için 26 Ağustos’ta başlatılan Büyük Taarruz’un 101. Yıl dönümünün kutlanmasına 5 gün kala Kocatepe’den şehit ve gazilerin yüreğini sızlatan görüntüler yansıyor. Afyon Türkeli Gazetesi olarak daha önce ‘Kocatepe’yi Meyhaneye Çevirdiler’ başlıklı haberimizin üzerinden 12 gün geçti ancak benzer görüntüler objektiflere yansımaya devam ediyor.
NASIL BİR NESİL YETİŞİYOR?
Tarihi mekanın atmosferini yaşamak için farklı şehirlerden yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği kocatepe kendini bilmezler tarafından meyhane gibi kullanılmaya devam ediyor. 101 yıl önce vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması için Büyük Taarruz’un ilk kurşunlarının sıkıldığı, Tarihi alan alkoliklerin mekanı haline dönüştü. Çevre temizliği yeterli ölçülerde yapılmadığı gözlenen Kocatepe mevkii, denetimlerin de eksikliği nedeniyle atalarına sırtını dönen kendini bilmezlerin alem mekanı haline dönüştü. Tarihin izlerini takip eden ziyaretçiler ise atalarının kemiklerini sızlatan kendini bilmezlere beddua ediyor. >> ÖZEL HABER
HÜSEYİN ER