Reklam

NECMETTİN ERBAKAN ANILDI

Saadet Partisi İl Kadın Kolları Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı düzenledi.

NECMETTİN ERBAKAN ANILDI
25 Şubat 2020 - 20:15

Program İstiklal Marşı İle Başladı. Dualar, Şiirler ve Sinevizyon Gösteri Yapılan Program Güzel Geçti. Saadet Partisi Afyon Kadın Kolları İl Başkanı Hanife Zengin konuşma yaptı.
 
Programa; AGD Hanım Komisyonları Başkanı Fatma Candan, Saadet Partisi Genel Merkez Bölge Başkanı Eğitimci Hatice Toroğlu, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP İl Kadın Kolları Yöneticileri, İYİ Parti Merkez İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Nazife Karayel Lafcı ve Yöneticileri Katıldı. İl Kadın Kolu Başkanı Hanife Zengin konuşmasında; “Tarih 27 Şubat 2011.Milli Görüş lideri, Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, hocamız aramızdan ayrıldı. Vefatının yıl dönümü nedeniyle Milli Görüş Lideri Efsane Başbakan muhterem Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı rahmetle minnetle anıyoruz. Şu yalan dünya nice liderler görüp geçirmiştir. Akıllarda kalanların bazıları hayırla yâd edilirken bazıları da unutulup gitmiştir. Merhum Necmettin Erbakan, herkesin andığı şekliyle Erbakan Hoca işte bu liderlerden ve hayırla yâd edilenlerden bir tanesidir. Her yıl bugünlerde, Erbakan Hoca’yı, “Erbakan Haftası” başlığı altında yâd ediyoruz, anlamaya çalışıyoruz. Peki, nasıl biriydi, Erbakan Hoca? Tüm vasıflarını sayamayız belki ama Hoca’yla ilgili bazı satır başlarını burada bir kaçını zikretmek istiyorum. Anılan, konuşulan, devrim yaparak, iz bırakarak bu dünyadan geçen, unutulmayan, özlenen, tarihe yön veren bir lider. Erbakan Hoca’nın mekânı cennet olsun. Allah ondan razı olsun. Onun örnek şahsiyetini anlatmak, ülkemiz ve İslâm âlemi için yaptıklarını dile getirmek şöyle dursun, üzerinde emeği olan insanların ondan öğrendiklerini anlatması bile kolay değildir. Samimi olarak Allah rızası için gecesini gündüzüne katarak çalışan bir lider bu kadar insanın gönlüne dokunabilirdi. Ancak Erbakan nezaketi bu kadar insanın takdirini kazanabilirdi” dedi.
“Bütün insanlığa Siyonizmi anlattı”
Bölge Başkanı Eğitimci Hatice Toroğlu; “Bu insanların içinde farklı bir özelliği olan iki insan daha vardır Abdülhamid Han ve Necmeddin Erbakan hocamız siyonistlerle mücadele etmiş Abdülhamid Han onlara topraklarını satın almak için teklif edilen Filistin topraklarından bir karış bile vermemiştir. Erbakan Hocamızda bütün İslam alemine Siyonizmi anlatmış Kudüs ve Filistin’in İslam davası için öneminin değerinin farkına varılmasını sağlamıştır. Dünyada lider ülke olabilmemiz için tüketici bir toplumdan çıkıp üretici bir toplum, ağır Sanayii hamleleri yapılması gerektiğinin önemini anlamış ve uygulamıştır. Erbakan, Bitmeyen bir azim, sarsılmayan bir inanç, davasına adanmış bir ömür Erbakan İnandığı ve savunduğu değerler uğruna feda edilmiş müstesna bir hayat Hikâyesi, Erbakan, kimine göre savunan adam, kimine göre nezaket timsali, kimine göre öncü lider, Kimine göre her vakit haklı çıkan dâhi, kimine göre anlaşılamayan siyaset dehası, kimine göre veli, kimine göre davasına mecnun olmuş er kişi” dedi.
CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal’da bir konuşma yaptı. Burcu Köksal konuşmasında; Erbakan hocanın resim sergisinde Afyon Şeker Fabrikasının açılışını yapan fotoğrafını gördüğünde çok duygulandığını ve o fabrikayı özelleştirilmemesi için mücadele ettiklerini başaramadıklarını satılmak zorunda kaldığını anlattı.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum