Reklam

MÜDÜR YALÇIN, ÖLÇME DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ölçme Değerlendirme Merkezinin İl Eylem Planı çerçevesinde gerçekleştirdiği Lise Giriş Sınavı (LGS) ve Konu Tarama Testleri (KTT) çalışmaları hakkında bilgi almak ve değerlendirmelerde bulunmak için toplantı gerçekleştirdi.

MÜDÜR YALÇIN, ÖLÇME DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ
12 Aralık 2019 - 09:44

Ölçme Değerlendirme Merkezin’de gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil ve Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenleri katıldı.
Yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleşti
Toplantıda sene başından bu yana yapılan çalışmalar ve çalışmaların dönütleri ile ilgili sunum yapıldı. Yapılan bu çalışmalar ile ilimizdeki tüm öğrencilerin aynı soruları çözdükleri; imkân ve fırsat eşitliğini sağlama noktasında önemli bir iş yapıldığı belirtildi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil; "Uygulamalardaki asıl hedef, öğrenme eksikliklerinin belirlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi yönündedir. 8. Sınıf LGS hazırlık çalışmaları ve konu tarama testinde (KTT) doğru cevaplanma oranları düşük olan kazanımlardan tekrar soru sorulduğunu ve soruların doğru cevaplanma oranlarında yükselme olduğu gözlemlenmiştir." dedi.
“Daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum”
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; "Gönüllülük esasıyla Ölçme Değerlendirme Merkezinde çalışan öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin ders konularındaki eksiklerini görebilmesi, sınavlara daha iyi hazırlanmaları, yeni sistem sorulara alışmaları için mesai kavramı gözetmeksizin emek sarf etmekteler. Hepsine çalışmalarında kolaylıklar diliyor teşekkür ediyorum. Aynı zamanda okullarımızda yaptığımız sınavlar hakkında branş öğretmenlerimizden alınan fikirler doğrultusunda güncellemeler yaparak verimli olacağımızı düşünüyorum. Yapılan güzel uygulamalar okullarımıza bir hareket getirdi, önümüzdeki uygulamalarda daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum." dedi.
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum