Reklam

"LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ"

CHP İl başkanı Yalçın Görgöz, doğalgaz ve elektriğe son 6 ayda yapılan zamları hatırlatarak “Doğu Karadeniz’de zaten varlığı bilinen doğalgazın biran önce çıkarılması hususunda faaliyet bekliyoruz. Lafla peynir gemisi yürümez” dedi.

"LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ"
28 Eylül 2020 - 12:11

Son 6 ayda doğal ve elektrik zam oranlarını Türkeli Gazetesi’ne değerlendiren CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz,  Ülkemizin en önemli sorunlarının başında, pandeminin yanı sıra, ekonomik kriz, hayat pahalılığı, halkın geçim sıkıntısı geldiğini vurguladı. Doğu Karadeniz’de çıkartılan doğalgaz rezervini hatırlatan Görgöz, “Doğu Karadeniz’de zaten varlığı bilinen doğalgazın çıkarılma müjdesinin ardından biran önce çıkarılması hususunda faaliyet bekliyoruz. İcraat bekliyoruz. Lafla peynir gemisi yürümez” dedi.
6 ayda elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar
Doğalgaz ve elektriğe son 6 ayda yapılan zamlara da değinen Görgöz, “Ocak-Haziran döneminde; sanayide tüketicilerin 1 kWh elektrik için ödediği tutar yıllık bazda yüzde 21,8 artarak ortalama 58,6 kuruş oldu. Sanayide 1 metreküp doğalgaza ise ortalama 189 kuruş ödendi. Ocak-Haziran döneminde; sanayide tüketicilerin 1 kWh elektrik için ödediği tutar yıllık bazda yüzde 21,8 artarak ortalama 58,6 kuruş oldu. Sanayide 1 metreküp doğalgaza ise ortalama 189 kuruş ödendi. Tüketicilerin 1 kWh elektrik için ödediği tutar bir önceki döneme göre yüzde 7,1, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise yüzde 21,8 artarak ortalama 58,6 kuruş oldu. Söz konusu dönemde sanayide 1 metreküp doğalgaza ortalama 189 kuruş ödendi. Tüketicilerin 1 metreküp doğal gaz için ödediği tutar bir önceki döneme göre yüzde 1,4 ve bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,2 artışa işaret etti. Konutlarda, 1 kWh elektrik için, tüketicilerin 2020 yılı I. döneminde ödediği tutar bir önceki döneme göre yüzde 7,2, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise yüzde 32,3 artarak ortalama 71,2 kuruş oldu. Konutlarda, 1 m3 doğal gaz için tüketicilerin 2020 yılı I. döneminde ödediği tutar bir önceki döneme göre yüzde 2,4, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise yüzde 34,7 artarak ortalama 182,6 kuruş oldu” dedi. >>Özel Haber: Mehmet Karakaş

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum