KÜÇÜK ŞAMPİYON CEM ŞAMPİYONA'YA AFYON'DA HAZIRLANIYOR
Afyonkarahisar’a motor yarışları için antrenman yapmaya gelen 11 yaşındaki genç motor sporcusu Cem Haliloğlu ve babası Gökhan Haliloğlu ile Türkeli Gazetesi olarak motor sporları ve Afyon motor gp üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
KÜÇÜK ŞAMPİYON CEM ŞAMPİYONA’YA AFYON’DA HAZIRLANIYOR
Afyonkarahisar’a motor yarışları için antrenman yapmaya gelen 11 yaşındaki genç motor sporcusu Cem Haliloğlu ve babası Gökhan Haliloğlu ile Türkeli Gazetesi olarak motor sporları ve Afyon motor gp üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
Afyonkarahisar yolların kavşak noktası olmasının yanında sporculara sunduğu imkanlarla sporcuların ilgisini çekerek Sporcuların uğrak noktası olmaya devam ediyor. Bu anlamda Afyonkarahisar’la özdeşleşen Motor GP motor sporu severlerinin ve sporcularının ilgisini Afyonkarahisar’a çekerken sporcular antrenman için Afyonkarahisar’ı tercih ediyor. Afyonkarahisar’ı tercih eden Motor sporcularından 11 yaşındaki Cem Haliloğlu 19 Mayıstaki şampiyonaya Afyonkarahisar’da hazırlanıyor.
GÜNLÜK ANTREMANLARINI AKSATMIYORLAR
Afyonkarahisar’a İstanbul’dan antrenmanlar için geldiklerini dile getiren , Haliloğlu, “Afyonkarahisar kum pistler arasında Türkiye’nin sayılı pistleri arasında Afyon’da üç dört günlük kamplar şeklinde antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Antrenmanlarda babam ve hocam bana motor sürmenin ve motordan ileri seviyede performans almanın inceliklerini öğretiyorlar” dedi.
“AFYON PİSTİ İÇİN İSTANBUL’DAN GELİYORUZ”
Motor sporlarında başarı yakalamak için düzenli antrenman yapmanın önemine değinen Haliloğlu, “Afyonkarahisar pisti motor sporlarında kendi alanında tek bir pist olması bakımından önemli. Ben Cem’in motor sporlarında kendisini geliştirmesi için yerinde antrenman yapmasını önemsiyorum” dedi. Haliloğlu antrenmanların yarış ortamlarında yapılmasının sporcular için önemine değinerek, “ Afyon dünyada ilk kez iki etabını da yapmayı başarabilen bir pist olması bakımından geleceğin önemli yarış mekanları arasında bizde Cem ile birlikte Cem’in yarış ortamında kendisini eğitmesi için Afyon’da çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
“ BU SENE PODYUMA ÇIKACAĞIM”
Genç sporcu Cem Haliloğlu şampiyonalara hazırlanmak için İstanbul’dan Afyonkarahisar’a bir haftalık kamplar şeklinde geldiklerini ifade ederek, şampiyonalara hazırlanmak için Afyonkarahisar’a geldiklerini ifade ederek, 11 yaşındayım bir motorcu olarak 19 Mayıstaki şampiyona ’ya Afyonkarahisar’da hazırlanıyorum. üç yılı aşkın süredir motor sporları ile uğraşıyorum Hazırlıklar Afyonkarahisar’da çok iyi gidiyor.” Dedi. Cem hedefine ulaşmak için disiplinli olarak antrenmanların devam ettiğini ifade ederek, “ 50cc ‘de Antalya’da düzenlenen yarışmada 3. Oldum .Hedefim bu sene podyuma girmek.” Dedi.
“ Motor sporlarını yaşıtlarıma tavsiye ediyorum”
Hedefim dünya şampiyonu olmak. İlkokul dördüncü sınıfa gidiyorum diyen küçük sporcu Haliloğlu, “ Motor sporlarına merakım babam sayesinde ortaya çıktı. Motor sporları ile babamda ilgileniyor. Bende babamdan görerek heves ederek bu sporu yapmaya başladım. Motor sporlarının her dalı ile uğraşıyorum. Kendime Türk motorcu Kenan Sofuoğlu’nu örnek alıyorum Kenan Sofuoğlu’nun yarışlarını izleyerek motor sürmenin inceliklerini öğreniyorum” dedi. Haliloğlu yaşıtlarına ve arkadaşlarına motor sporlarını tavsiye ettiğini ifade ederek, “Motor sporları gerek disiplinli bir yaşam gerekse vücut sağlığı konusunda insana büyük katlı sağlıyor” dedi. Haliloğlu şampiyonlarda ve antrenmanlarda farklı ülkeden sporcularla bir araya geldiklerini ifade ederek, “ Takımımızda yabancı sporcularda var sürekli antrenmanlarda birlikteyiz. İster istemez İngilizcemi geliştirerek İngilizce konuşmamı geliştiriyor. Birlikte vakit geçirerek farklı kültürleri tanıma imkânı buluyorum” dedi.>> ÖZEL HABER:EVREN ATCI MUSTAFA KILINÇ
EVREN ATCI