“KARA KARTAL BİR CAMİANIN SİMGESİDİR”
Hayırsever iş insanı Ali Rıza Gürakar tarafından 6 yıl önce yaptırılan ve bankalar caddesinde valilik ve içişleri Bakanlığı oluru ile kamu yararına hizmet veren hayratın üzerindeki Kara Kartal Figürü gece yarısı tahrip edildi. Yaşanan duruma 1903 Afyon Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Kemal Genç’ten ilk yorum geldi.
“BU DENSİZLİK KARŞISINDA SESSİZ KALMAYACAĞIZ”
Süper Ligde 2023-2024 sezonunun son maçları oynandı ve şampiyonluğa ulaşan takım Galatasaray oldu. Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutladığı günün gecesinde ise beşiktaş camiasının simgesi olan ve Bankalar Caddesi’nde hayırsever iş insanı Ali Rıza Gürakar tarafından yaptırılan hayrat çeşmesindeki Kara Kartal tahrip edildi. Yaşanan olayın ardından hayratı yaptıran iş insanı Ali Rıza Gürakar başta olmak üzere dernek yöneticileri de hukuki süreç başlattı.
“SALDIRIYI KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”
Konuya ilişkin yorumlarını Türkeli Gazetesi’ne yapan 1903 Afyon Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Kemal Genç; “Bildiğiniz üzere 6 yıldır Bankalar Caddesi üzerinde hizmet veren ve tüm izinleri alınarak kamu malı haline dönüştürülen hayrat çeşmesi üzerinde Beşiktaş Spor Kulübü’nü simgeleyen Kara Kartal figürü mevcuttu. Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutladığı günün gece yarısında Beşiktaş Spor Kulübü’nün simgesi olan Kara Kartal’a yapılan saldırıyı kabul etmemiz mümkün değil. Yaşanan süreçle ilgili olarak gerekli hukuki süreci başlattık. Kamera görüntülerinden şahısların tespiti yapılarak hukuki sürecin işletilmesini sağlayacağız. Yaşanan olayı Galatasaray taraftarının mı yaptığını yoksa bir münferit grubun mu yaptığını incelemelerin ardından anlayacağız. 1903 Afyon Beşiktaşlılar Derneği ve Beşiktaş sevdalıları olarak bu densizliğe karşı sessiz kalmayacağız” ifadelerini kullandı.
>>ÖZEL HABER: MUSTAFA KILINÇ
YASİN AY