Hobi olarak başladı, sipariş yetiştiremiyor

Afyonkarahisar’da evinde hobi olarak otantik ve yöresel kıyafetler tasarlayıp diken bir dikiş nakış sanatçısı Nuray Şen, tarihi handa açtığı işyerinde sipariş yetiştiremiyor. Tarihi Taşhan’da kendi tasarladığı yöresel kıyafetleri sergileyen Nuray Şen, eski tarz giysilerin doğallığını sevdiğini ve bu işi Afyon’da yaymak istediğini söyledi.

Hobi olarak başladı, sipariş yetiştiremiyor
23 Ekim 2020 - 08:24

Afyonkarahisar Taşhan’da tarihi giysileri ve yöresel kıyafetleri ön plana çıkartan El Sanatları Nakış Bölümü Mezunu Nuray Şen, “Yıllardır evde yaptığım mefruşat dekoratif ev tekstili üzerine atölyelerim vardı. Şimdide otantik giyimi seviyorum doğal kumaşları çok seviyorum eski panzerleri seviyorum. Eskiler çok iyi bilir bunları; şile bezleri panzerler onları kendim kullanıyordum. Afyonda da yoktu bende Afyon’da da başlayıp yaymak istedim. Bunlar üstünden satışta yapıyoruz sayılı üretiyorum. Bir ya da iki tane birbirine çok benziyor ya da benzemiyor öyle çok fazla fabrikasyon sevmiyorum” sözleriyle eski giysilerin doğallığını sevdiğini belirtti.
“Eski kıyafetleri modernize ettim”
Eski moda kıyafetleri biraz daha modernize ettiğini belirten Şen, “Burada bir günüm şöyle geçiyor; ilk olarak bu gün ne yapabilirim. Bir de benim eskiden giyilen kıyafetlerin biraz daha modernize edilmiş hali aslında. Şalvarlar, yamalı pet şortlar çok giyiliyordu eskiden.  Ben günümüze biraz daha modernize ederek tekrar uyarlayarak tasarlıyorum. İnsanlarımızda memnun kalıyorlar, çünkü kimyasallardan herkes bıkmış durumda ferahlık istiyor rahatlık istiyor” dedi. Özel Haber: Hayati Kanat
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum