Reklam

"HERŞEY AFYONKARAHİSAR VE AFJET AFYONSPOR İÇİN"

Afjet Afyonspor’da iş adamı Engin Gökdemir ve yönetim kurulu üyelerinin oluşturduğu ekibin görevi bırakmasının ardından, Başkanlık görevine devam eden Afyonkarahisar Jeotermal AŞ. Genel Müdürü Yusuf Ulutürk kulübe sahip çıkarak yine büyük bir sorumluluk üstlendi.

"HERŞEY AFYONKARAHİSAR VE AFJET AFYONSPOR İÇİN"
25 Eylül 2020 - 08:57

Gazetemiz Türkeli’ye önemli değerlendirmelerde bulunan Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Ulutürk: “İhtiyaç duyulduğunda her zaman göreve hazır olduğunu ifade ederek,yaptıklarımız her zaman için şehrimiz Afyonkarahisar ve takımımız Afjet Afyonspor içindir”dedi.

GÖREV ADAMI: “ULUTÜRK”
Afjet Afyonspor’un başarılarında büyük pay sahibi olan, kendisinden görev istenildiğinde hiçbir şekilde geri çevirmeyen Başkan Yusuf Ulutürk, Afjet Afyonspor’un son yıllarda adeta bir kurtarıcısı oldu.
Kendisinden söz edilirken Yusuf Ulutürk: “Söz vermiş ise mutlaka yapar” kelimesinin karşılığının ne kadar doğru olduğunu bizlere tekrar gösteriyor.

“O SÜREÇTE KADROMUZU KORUYAMADIK”
Geçtiğimiz yılın eski kadrosunun daha az maliyetli bir kadro olduğunu ifade eden Afjet Afyonspor kulüp Başkanı Yusuf Ulutürk: “Biliyorsunuz 15 Mart’tan itibaren bir pandemi süreci oldu. Geçtiğimiz yıl 15 Mart’tan sonra sezonun sonlanmasına altı hafta kalmıştı. Bilindiği üzere TFF ilk önce liglerin oynanmasına karar verdi. Bunun sonucunda takımımız 15 gün toplandı. Daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu corona virüs nedeniyle ligleri tescil ederek bu kez oynanmamasına karar verdi ve bulunduğumuz ligi sonlandırdı. Burada da takımımızda bir kesiklik oldu. Eski futbol takımımızın kadrosuyla ilgili olarak ta uzun süre bir beklememiz oldu. Aynı kadroyu koruyabilir miyiz, onları kaybetmeden yola devam edebilir miyiz şeklinde düşündük. Fakat o dönemde özellikle hem maddi olarak, hem de sponsor bulma olarak sıkıntılı zamanlar geçirdik. Bir şekilde kadromuzu o süreçte koruyamadık. Aslında mevcut kadromuzu koruyabilmiş olsaydık hem maliyetimiz daha düşük olacaktı, hem de bildiğimiz oyunculardan kurulu bir takım olacaktık”dedi.

“GÖREVE BİZLERİN DEVAM EDECEĞİNİ ÖĞRENDİK”
Oluşan fikir ayrılıkları sonucunda göreve tekrar devam edeceklerini Vali Gökmen Çiçek’ten öğrendiklerini aktaran Yusuf Ulutürk: “Eski takımımız dağıldıktan sonra sistem farklı bir süreçten geçti. Yurt dışından bir arkadaş takımı alma konusunda bir talepte bulundu. O durumda uzun bir süre beklemede kaldıktan sonra gerçekleşmedi. Daha sonra iş adamlarımızın desteği ve Sayın Valimiz ile Belediye Başkanımızın öncülüğünde iş adamlarından oluşan güçlü bir ekip kuruldu. Engin bey Başkanlığı’nda ekibin kurulmasında biz de destekte bulunduk. Fakat son anda anladığımız kadarıyla yönetim içinde bazı görev dağılımıyla ilgili ve maddi manevi konularla ilgili bir ayrılığın oluştuğunu öğrendik.Bunun sonucunda da Sayın Valimiz bizlere ulaşarak göreve bizlerin devam edeceğini ve arkadaşların devam etmek istemediklerini bizlere söylediler”dedi.

“BÖYLE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”
Sosyal medyada oluşturulan algının gerçek olmadığını belirten Ulutürk: ”Yani burada şuna değinmek istiyorum sosyal medya hesaplarında görüyor ve okuyoruz. Yusuf Ulutürk olarak ve şirket olarak sanki biz bu durumun böyle olmasını, farklı mecralardan geçerek bilerek ve isteyerek böyle olmasını, bize gelmesini istemişiz algısı oluşturuluyor. Hâlbuki bununla uzaktan yakından konunun ilgisi yoktur. Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir”dedi.

“EVİMİ İPOTEK VEREREK TRANSFER TAHTASINI AÇTIM”
Takımın zor günlerinde ellerinden gelen her türlü desteği sağladıklarını söyleyen Başkan Ulutürk: “Bizler 7 yıldır Afjet Afyonspora hem maddi hem manevi her anlamda destek verdik. Her zamanda bu desteği vermeye hazırız. Sonuçta emek verdiğiniz, maddi manevi destek olduğunuz bir yerin kapanmasına da kimsenin gönlü razı olmaz. Biz zor günlerde sıkıntılı zamanlarda gereken her şeyi yaptık. Geçen yıl kendi evimi ipotek vererek transfer tahtasını açtım. Bu senede yine belli başlı işleri yaparak ve bir şeyleri göğüsleyerek takımı belli bir noktaya kadar getirdik”dedi.

“TAKIMIMIZIN GELECEĞİNİ TEHLİKEYE ATAMAZDIK”
UÇK maddesinin sözleşmede çok önemli bir madde olduğunun altını çizen Ulutürk: “Bu görev bizlere tekrar verildikten sonra bazı yanlışlıklar gördük. Yanlışlıklar hiçbir kimsenin suçu ya da kabahati değildir. Araştırılmadan sözleşmelere yazılmış olabilir. Örneğin protokole bir UÇK maddesi konulmuş. Bu UÇK maddesi ilerde takımımızın geleceğini çürütecek kadar önemli bir madde. Bunu göze alarak takımımızın geleceğini tehlikeye atamazdık. UÇK maddesi şu anlama gelmektedir. Örneğin oyuncuyla anlaşıldı ve iki hafta sonra problem oldu ve oyuncu takımdan ayrılmak istedi diyelim. Oyuncu hemen direk olarak uzlaştırma kuruluna giderek kulübün kendisine ilk başta ödenmek üzere anlaşılmış olan rakamı alıyor. Eğer kulüp bu rakamı hemen ödeyemez ise de oyuncu serbest kalarak, başka bir takıma gidebiliyor. Hatta daha da ağırı kulübün transfer tahtasını da kapatabiliyor. Bu nedenden dolayı takımın geleceği için biz buna izin vermedik ve sözleşme maddeleri yeniden hazırlanarak düzenlendi”dedi.

“YASER YILDIZ HARİCİNDEKİ TÜM OYUNCULARLA ANLAŞTIK”
Yaser Yıldız’ın kulüp ve yönetim hakkında kötü sözler sarf ettiğine değinen Başkan Yusuf Ulutürk: “Sözleşme maddeleri yeniden düzenlendikten sonra ilk etapta birkaç oyuncumuz bu UÇK maddesini kabul etmedi. Daha sonra futbolcularla devam eden görüşmeler neticesinde Yaser Yıldız futbolcumuz haricindeki tüm oyuncular bu maddeyi kabul etti ve hepsiyle anlaştık. Bunun akabinde oyuncumuz Yaser Yıldız’ın kulübümüz ve yönetim kurulumuz için kullandığı olumsuz ve kötü söylemlerini duyduk. Bizde bunun neticesinde zaten UÇK maddesi nedeniyle anlaşamadığımız ve kötü söylemlerinden dolayı takımımıza zarar vermeye çalışan oyuncu Yaser Yıldız ile yollarımızı ayırma kararı aldık”dedi.

“O GİDERSE BENDE AYRILIRIM”
Serhat Gülpınar hocanın takımdan ayrılış nedenine değinen Ulutürk: “Sonrasında ise yönetim olarak, Engin Gökdemir Bey’in Başkanlığı’nda teknik direktörlük için göreve getirilen Serhat Gülpınar hoca ile görüştük. Bu durumu kendisine bildirdik. Ve oyuncuyla uygun bir dille görüşüp maddi kayıpları da karşılanarak yola devam etmek istemediğimizi bildirmesini istedik. Serhat hoca görüşmemiz sonucunda futbolcu Yaser Yıldız ile görüşmek için bizlere olumlu ya da olumsuz herhangi bir şey söylemedi.Serhat hoca ile yaptığımız farklı bir görüşmede Yaser Yıldız ile devam etmek istemediğimizi kendisine tekrar bildirdik. Kendisi ise Yaser Yıldız giderse bende ayrılırım dedi. Ve bizde hocanın kararına saygı duyarak yollarımızı ayırdık”dedi.

“TAKIMA ZARAR VERMEYE BAŞLAMIŞTI”
Takımdan ayrılan Yaser Yıldız’ın takımdaki genç futbolcuları baskı altına aldığını ifade eden Ulutürk: “Yaser Yıldız konusuna döndüğümüzde ise; UÇK maddesi nedeniyle kendisiyle anlaşamadıktan sonra kulübümüz ve yönetimimiz hakkında ağza alınmayacak söylemlerinden dolayı yollarımızı ayırdık. Çünkü futbolcu artık takıma zarar vermeye başlamıştı. Hatta genç oyuncularımızadahi baskı yaparak etkilemeye çalışması kabul edilebilir bir şey değildi. Yönetimin tamamı olarak, takıma ilerisi için zarar verebilir şeklinde karar aldık ve yollarımızı ayırdık”dedi.

“İSTEYEN ADAY OLABİLİR”
Bu hafta tekrar kongrenin yapılacağını aktaran Afjet Afyonspor Başkanı Yusuf Ulutürk: “Geçtiğimiz Cumartesi günü yönetim oluşturmak adına kongremiz yeterli çoğunluğu sağlayamadı. Ve kongremiz bu hafta 26 Eylül 2020 Cumartesi gününe ertelendi. Tekrar bir kongre yapacağız. O zamana kadar yönetime talip olmak isteyen kişiler gerekli prosedürleri tamamlayıp, listelerini oluşturup aday olabilirler. Bu da herkesin gayet en doğal hakkıdır”dedi.

“REHAVETE KAPILMAMALIYIZ”
Zorlu bir fikstürün yaklaştığını söyleyen Ulutürk: “Takımımızda değerli oyuncu arkadaşlarımız var. Yeni teknik direktörümüz ve ekibine güveniyorum. Kendileri çok donanımlı, geçmişleri üst düzey de olan kişiler. Takımda bazı mevkilerde eksiklerimiz bulunuyor. Oralara takviye yapmamız gerekiyor. Takımımızın antrenman eksiği var. Önümüzdeki günlerde bunları hızlı bir şekilde tamamlamamız gerekiyor. Çünkü zorlu bir fikstür bizleri bekliyor. İlk haftaya güzel başladık. Fakat bu bizi yanıltmasın, rehavete kapılmadan yolumuza emin adımlarla devam etmeliyiz”dedi.

“BÜYÜK BİR BİRLİKTELİK VAR”
Birliktelik sayesinde aşılamayacak bir konunun olmadığına değinen Başkan Yusuf Ulutürk: “Bu yıl şehrimizde gözlemlediğim önemli bir konu, var olan bir birliktelik.Sayın vekillerimiz, Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz Afjet Afyonspor’a büyük önem veriyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Konuları kolaylıkla aşabileceğimizi düşünüyorum. Zaman darlığından dolayı belki ufak tefek hatalar olabilir. Fakat bunları bu birliktelik sayesinde çözebileceğimize inanıyorum”dedi. >>ÖZEL HABER: Yasin AY - Mehmet Karakaş

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum