GÜNEY BELDESİ 6 HAZİRAN'DA SANDIK BAŞINA GİDİYOR

Yeniden Belediye statüsüne kavuşan Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney Beldesi, 06 Haziran 2021 tarihinde sandık başına gidiyor.

GÜNEY BELDESİ 6 HAZİRAN'DA SANDIK BAŞINA GİDİYOR
26 Mart 2021 - 09:24
Köy statüsüne düşürülen ancak köy halkının hukuk mücadelesini kazanmasıyla yeniden Belediye statüsüne kavuşan Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney Beldesi, 06 Haziran 2021 tarihinde hem yeniden Belediye olacak, hem de yeni başkanını seçmek için sandık başına gidecek.
DEVA PARTİSİNDE İLK SEÇİM HEYECANI
Güney Beldesi halkı  yeniden Belediye statüsü kazanmanın ve başkanını seçmenin heyecanını yaşarken, geçtiğimiz günlerde 1. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Ali Babacan’ın partisi DEVA’da ilk seçim heyecanını şimdiden yaşamaya başladı.
GÜNEY BELDESİNDE SEÇİME GİRİYORUZ
Konuyla ilgili açıklama yapan DEVA Parti İl Başkanı Kadir Daylık şunları söyledi:  “DEVA Partisi ’nin Güney Beldesi Belediye başkanlığı seçimlerine girme yeterliliği Yüksek seçim Kurulu tarafından onaylanması ile tüm teşkilatlarda büyük heyecanla karşılandı. DEVA Partisinin kuruluşundan bu taraf geçen süreçte , seçimlere henüz hiç girmemiş  bir parti olması ve bunun başlangıcının Afyonkarahisar da yaşanması teşkilat mensuplarımızca sevinçle karşılandı. İlk seçim zaferini Güney Belediye Başkanlığını kazanarak inşallah ilan edeceğiz” dedi.
BU SEÇİM HEM ANLAMLI, HEM DE ÖNEMLİ
“Türkiyede ilk defa  Afyonkarahisar da, Güney Beldesinde seçime giriyoruz”  diyen Daylık; “Deva Partisine gönül vermiş tüm vatandaşlarımızın gözü kulağı ilimizde  Güney Kasabamızdaki seçimlerde olacak , bizde bu bilinç ile Türkiye’nin Deva ‘sı Hazır, Güney’in Deva ‘sı hazır demek için hazırlanıyoruz” diye sözlerini tamamladı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ferdi Gezen
  1 ay önce
  Türkiye ehil kadrolar ile hazır İnşaallah
 • Metin Kadıoğl
  1 ay önce
  Türkiye Yi kötü yönetimden kurtaracak ehil kadrolar Ali Babacan ve ekibinde var . Hayırlı olsun başarılar dilerim