Reklam

GÖRGÖZ: "ESNAF YENİDEN PERİŞAN OLDU"

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz; ülke ekonomisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GÖRGÖZ: "ESNAF YENİDEN PERİŞAN OLDU"
15 Temmuz 2021 - 02:43
Temmuz ayına zam yağmurları ile girildiğini ifade eden İl Başkanı Yalçın Görgöz, elektriğe, doğalgaza ardı ardına zamlar geldi ve gelen bu zamlar iğneden ipliğe her şeye yansıdı dedi. 
Salgın nedeniyle bunalan esnafın, rahatlamayı düşünürken yeniden bunaldığını aktaran Görgöz: “Salgın nedeniyle uzunca bir süredir bunalan vatandaşlar ve esnafımız biraz olsun rahatlamayı düşünürken yeniden perişan oldu”dedi.

“TEMMUZ’A ZAM YAĞMURLARI İLE GİRDİK”
Esnafın rahatlamayı düşündüğü sırada yine sıkıntılar çektiğini belirten CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz: “Bildiğiniz üzere Temmuz ayına zam yağmuruyla girdik. Elektriğe, doğalgaza ardı ardına yüksek oranlarda zam geldi. Tabii ki elektriğe, doğalgaza gelen zamlar iğneden ipliğe her şeye yansıdı. Salgın nedeniyle uzunca bir süredir bunalan vatandaşlar ve esnafımız biraz olsun rahatlamayı düşünürken yeniden perişan oldu”dedi.

“HAVALARDA UÇUYORLAR”
Vatandaşın halini gören, sesini duyan yok diyen Görgöz: “Önümüz Kurban Bayramı. Piyasalar ateş pahası. Kurbanlıklar 2 bin liradan başlıyor. 3 yıldır emekliye verilen bayram ikramiyesine sadece 100 TL lik artış yapıldı, 1100 TL oldu. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinin Kurban Bayramı ikramiyesi 2 bin TL olsun önerisi, AKP tarafından reddedildi. Saray iktidarının yandaşları ve ortaklarıyla birlikte olan bitenden haberleri yok. Vatandaşın halini gören, sesini duyan yok. Adeta havalarda uçuyorlar”dedi.

“HALK BU DURUMUN FARKINDA”
Zor ve sıkıntılı günlerin biteceğini ifade eden İl Başkanı Yalçın Görgöz: “ Bunun yolu da iktidarı değiştirmekten geçiyor. Güzel olan da; halkımız bunun farkında. Yarın 15 Temmuz. Hain darbe girişiminin 5. Yıldönümü. Bu darbe girişiminde 251 yurttaşımız şehit düştü. 2 bin 196 yurttaşımız ise yaralandı. Biz tüm şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz”dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum