Reklam

"GERİ DÖNÜYORUZ DEMENİN NE ANLAMI VER?"

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya haftalık basın toplantısında belediyenin çöp poşetlerinden çöp konteynırlarına geçmesini eleştirdi.

"GERİ DÖNÜYORUZ DEMENİN NE ANLAMI VER?"
11 Aralık 2019 - 10:03

Başkan İnkaya, partisinin haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. İnkaya, önceki gün şehit olan 3 askere baş sağlığı dileyerek başladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Önceki gün şahadetlerini duyduğumuz Bingöl’de Ast. Halil Ulaş Yıldırım’a, Şırnak’ta bomba Uzmanı Esma Çevik’e aynı olayda şehit olan Kemal Sayar’a Allahtan rahmet,  yüce Türk Milletine sabır ve başsağlığı dileriz. Bomba patlaması olayında 7 Mehmetçiğimiz de gazi olmuştur. Onlara da Allahtan acil şifalar dileriz. İnsan hakları tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere denir. İnsan hakları ırk millet etnik köken, din, dil ve cinsiyet ayırımı gözetmeden tüm insanların yararlanabileceği haklardır. Hem insani anlamda hem dini anlamda hem de milli anlamda insan haklarına saygı gösterilmelidir. İnsan hakları gönümüz kutlu olsun.”
“Vatandaş alışkanlık haline getirdi”
Mahallerde çöp konteynırı sistemine geri dönülmesini eleştiren İnkaya, “Mahalli basınımızda çöp konteynırlarının mahallelere tekrar konulacağı ile ilgili bir haber okuduk. Yaklaşık yirmi yıllık bir çalışmanın sonucunda, poşetli çöplerini saatinde bırakmayı öğrenip davranış haline getiren insanımıza ‘’Geri dönüyoruz’’ demenin ne anlamı var?  Siz ilimizi çevre koruma anlamında ileriye götüreceğinize eski model çöp saklamayı düşünüyorsunuz. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Sayın Mehmet Zeybek Bey, ‘Eyy Hemşerilerim lütfen çöplerinizi sınıflandırınız’ Cam çöpleri mavi torbalara! Yiyecek atıklarını sarı torbalara! Kağıt ve benzerlerini beyaz torbalara, diğer atıkları kırmızı torbalara koyun diyeceğinize! Yazın sinek toplayan, evcil hayvanların devirdiği, etrafa yazın kötü kokular yayan konteynırları geri getiriyorsunuz. 1999-2000 ve daha sonraki yıllarda Afyonkarahisar Belediyesi bu renkli poşetlere çöp koyma uygulamasını başlatmıştı. İnanmayan mahalli gazete arşivlerine bakabilir. Bu konteynırlara çöp toplama işinden vazgeçin deriz” diye konuştu.
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum