EMEKLİ OLDU HOBİSİNİ İŞLETMEYE DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYOR
Afyonkarahisar’a maliye Bakanlığından gelir uzmanı olarak uzun yıllar hizmet veren ve emekli olan Meral Atcı, şehrin tatlı damakları için lezzetli bir misyon üstleniyor.
“AFYONKARAHİSAR’A YENİ BİR MEKÂN KAZANDIRMAK İSTİYORUM”
Evde özenle hazırladığı Waffle'ları, İstanbul'dan başlayarak tüm sevdiklerine gönderen Atcı, şimdi de kendi işletmesini açarak bu lezzeti daha geniş kitlelere sunmayı hedefliyor.
Son yıllarda artan KOSGEB desteklerinin bir yenisi Mayıs ayında hayata geçirildi. KOSGEB’in güncel destekleri yakından takip edilirken KOSGEB tarafından yapılan açıklama ile birlikte iş kurma desteği çerçevesinde gerçek kişi işletmelere ve sermaye şirketi işletmelerine verilecek olan desteğin detayları belli oldu. Afyonkarahisar’da kendi işletmesini açmayı düşünen Emekli Gelir Uzmanı Atcı, “Emeklilik hayatımda hobimi gerçekleştirmek için bir işletme açmayı düşünüyorum” dedi.
LEZZETLERİN BULUŞMA NOKTASI
Afyonkarahisar, Türkiye'nin gastronomi alanında öne çıkan şehirlerinden biri olarak biliniyor. Bu lezzet durağında yeni bir tat arayışına girenler için müjdeli bir haber vermek için yola çıktık diyen Atcı, “Şehrin yerel lezzet ustaları, kendi özel tarifleriyle hazırladıkları hamur ve iş malzemeleriyle eşsiz bir lezzet sunmaya hazırlanıyoruz. Afyonkarahisarlılar başta olmak üzere tüm Türkiye'nin damak tadına hitap edecek bu özel waffle, şehrin sokaklarında ve kafelerinde adeta bir lezzet rüzgârı estirecek. Projenin öncüleri, bu eşsiz lezzeti hazırlarken titizlikle seçtikleri malzemelerle enfes bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz” dedi.
“KENDİ ÖZEL TARİFİMİZLE YOLA ÇIKIYORUZ”
Tatlı’nın Türk Mutfağındaki yerine dikkat çeken Atcı, "Gastronomi şehri Afyonkarahisar'da kendi özel tarifimizle yaptığımız hamurumuz ve iş malzemesi ile wafflemızı Afyonkarahisarlılar başta olmak üzere tüm Türkiye'nin beğenisine sunmayı planlıyoruz" dedi. Bu sözlerle birlikte şehirdeki lezzet keşiflerine yeni bir boyut kazandıracak olan bu özel waffle, lezzet tutkunlarını heyecanlandırmaya başladığını dile getirerek, “Özel tarif waffle ile, şehrin sokak lezzetlerine farklı bir soluk getirecek ve Afyonkarahisar'ın zengin mutfağını daha da renklendirecek. Hem geleneksel hem de modern lezzetleri buluşturan bu yeni tat olacak” dedi.
>>ÖZEL HABER:EVREN ATCI
EVREN ATCI