DEVA PARTİSİ İL YÖNETİMİ, CHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Deva Partisi Afyonkarahisar İl Yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti.

19 Şubat 2021 - 17:01
Ziyarete Deva Partisi İl Yönetimi adına, Deva Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, Merkez İlçe Başkanı ve Deva Partisi Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Karşılıklı görüş alışverişinin bulunulduğu ziyarette, Deva Partisi İl Başkanı Kadir Daylık ve CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, ortak ifadeler kullanarak, Millet İttifakı’nın önemini vurgu yapıp birlik mesajı verdiler.   

“AKP İKTİDARI, HALKIN İKTİDARI OLMADIĞINI GÖSTERMİŞTİR”
Halkın iktidardan memnun olmadığını ifade eden CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz: “Biliyorsunuz artık Türkiye’de koalisyonlar dönemi bitti, ama aslında ittifaklar bir yerde koalisyonların döneminin yeniden başladığını gösteriyor. Bu durum farklı bir yöntem ile gerçekleşti. Yaklaşık 19 yıldır T.C. Devletini yöneten tek parti iktidarı AKP, aslında tek adam iktidarı, saray iktidarı bizlere bir şey göstermiştir. Bu kadar geçen süre sonrasında halkımız iktidardan memnun değildir. Ve AKP iktidarı, halkın iktidarı olmadığını göstermiştir. Bütün uygulamalarıyla, bütün yaptıklarıyla, rantçı sermayenin iktidarı olduğunu sürekli yenilemeye başlamıştır. Bu yüzden dolayı ittifaklar, muhalefetteki ittifaklar daha güçlü olmak durumundadır”dedi.

“BEKA SORUNU AKP VE MHP İTTİFAKIDIR”
Vatandaşı azarlayan dili kullanmayarak, sevgi dilini kullanacaklarını aktaran CHP İl Başkanı Görgöz: “Sayın genel başkanlarımızın yaptığı görüşmeler çok olumlu sonuçlar vermektedir. Bizlerde illerimizde, tüm millet ittifakı ve yeni kurulan Deva Partimizin, Gelecek Partimizin İl Başkanları ile sürekli diyaloglar halindeyiz. Ve bu iletişimlerimiz giderek genişleyerek, güçlenecektir. Bunu biliyoruz. Arkadaşlarımızla aynı dili konuşuyoruz. Çünkü söz konusu olan T.C. Devletinin gerçekten bir bekasıdır. Beka sorunu diyerek geçtiğimiz seçimlere giren Cumhur İttifakı gerçek anlamda beka sorununun kendisi olduğunu zaman içerisinde bizlere göstererek, ortaya koymuştur. Bu yüzden bundan sonraki süreçte ülkemizin gerçekten beka sorunu vardır. O beka sorunu da AKP ve MHP ittifakıdır. Fakat artık ülkemizde %55’ leri geçen Millet İttifakı vardır. Ve güçlenmeye de devam etmektedir. Bizler sokaktaki halkımızın mutlu olması için, evinde tencerenin kaynaması için, o bitirilemeyen ekonomik dar boğazdan vatandaşımızı kurtarmak için, geçim sıkıntısı ve hayat pahalılığının sona ermesi için, daha mutlu insanların yaşadığı ülkeyi yeniden oluşturmak için hep birlikte çalışıyoruz. Bizler ötekileştirici dili, vatandaşını azarlayan dili değil de, sevgi dilini kullanacağız. Halkımız daha güzel olan her şeyi hak ediyor. Ülkemizin her imkânı var, ama maalesef bu imkânlar doğru yerlere harcanmıyor”dedi.

“ÇÖZÜMLER ÖNERMEK İÇİN KARŞINIZDA OLACAĞIZ”
Ülke menfaatleri için ortak fikirler üreteceklerinin altını çizen Afyonkarahisar Deva Partisi İl Başkanı Kadir Daylık: “Bugün Deva Partisi olarak bizler, Afyonkarahisar’daki siyasi partiler olarak partimizi ziyarete gelen siyasi partilere, nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. Hoşgörülü davranışlarına yanıt vermek istedik. Deva Partisi olarak bizlerde ülke menfaatleri doğrultusunda, çeşitli tarih ve zamanlarda mutlaka siyasi parti gözetmeksizin istişarelerimizi, düşüncelerimizi ve ortak fikirlerimizi sunmak, çözümler önermek için sizlerin karşısında olacağız. Bu nokta da değerli İl Başkanımızın, değerli fikirlerinden, düşüncelerinden istifade edeceğiz. Bizlerde Afyonkarahisar için projeler üreterek, çözüm önerileri üreterek, üst mercilere bunları iletmek konusunda dayanışma içerisinde olacağımızı bildirmek isterim”dedi.
>>Yasin AY – Mehmet Karakaş

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Haldun Korutepen
    1 hafta önce
    Deva partisi her kesimi kucaklayan ve ötekileştirmemek teknokrat yapısı ile bu ülkede uzun soluklu bir siyasi parti olacaktır.