Burdur'da diyaliz sonrası fenalaşan 23 hastadan 4'ü Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişti. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan hastaları ziyaret etmek isteyen CHP’liler, hastaları göremedikleri gibi yetkililerden de bilgi alamadıklarını belirtti.
CHP Samsun Milletvekili Dr. Murat Çan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla durumu kamuoyuna duyurdu. CHP’li heyetin Afyonkarahisar ziyaretinde, CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan tarafından karşılandığı belirtildi. Dr. Murat Çan, video paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Burdur Devlet Hastanesi'ndeki diyaliz işlemi sonrasında rahatsızlanarak başka şehirlere sevk edilen yurttaşlarımızdan 4'ünün tedavi gördüğü Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde, hastane yönetimi ne hastaların sağlık durumuna ilişkin bilgi paylaşıyor ne de parti heyetimizin hasta yakınları ile görüşmesine müsaade ediyor. Gerekçesi ne olursa olsun, bu tavır ancak skandalın perdelenmesine hizmet eder!”
TÜRKELİ HABER MERKEZİ