Hürriyet İlkokulu "Sıfır Atık" projesi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çekmeye devam ediyor. Okulun idarecileri, öğretmenleri ve minik öğrencileri, Müdür Yardımcısı Mevlüt Çınar ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci'yi makamında ziyaret ederek projeye dair ürünlerini takdim ettiler.
Ziyarete yetkililer Hürriyet İlkokulu olarak "Sıfır Atık" projesini benimsediklerini ve öğrenciler ile velilerin katılımıyla atıl ürünlerden farklı tasarımlar ürettiklerini belirtti. Bu kapsamda, geri dönüştürülebilir malzemelerden kuş yuvaları, kuş yemlikleri, köpek ve kedi kulübeleri, kafes, saksı, abajur, vazo, kitaplık, sehpa, çeşitli çocuk oyunları, çiçeklik gibi çeşitli materyaller üretildi. Öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci'ye bu ürünleri nasıl yaptıklarını anlatarak, "Çevre Haftası" münasebetiyle okullarında düzenleyecekleri "Sıfır Atık - Geri Dönüşüm" sergisine davet ettiler.
Yaptığı jestle Duyarlı Öğrencilerin Gönlüne Taht Kurdu
İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, öğrencilerin geri dönüştürdükleri materyalleri çok beğendiğini belirterek, "Sizleri ve bu güzel eserlerinizi ben de fotoğraflamak istiyorum" dedi ve öğrencilerin fotoğraflarını çekti. Müdür Sünnetci, okul yönetimi ve öğrencilerimize projeye gösterdikleri önem ve emekten dolayı teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci'nin proje için teşekkürlerini iletmesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. Hürriyet İlkokulu'nun "Sıfır Atık" projesi kapsamında yaptığı çalışmalar, çevre bilincini artırma ve geri dönüşümün önemini vurgulama adına büyük takdir topladı.