"ÇEDES Yıl Sonu Kültür Şenliği" Coşkuyla Kutlandı
Afyonkarahisar İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum” (ÇEDES) projesi kapsamında "ÇEDES Yıl Sonu Kültür Şenliği" düzenlendi. Şenlik, Selçuklu ve İmam-ı Azam Camilerinde gerçekleştirildi.
Etkinliğe İl Müftü Vekili Harun Yılmaz, İl Müftü Yardımcısı Ayşegül Kurt, Gençlik Koordinatörü Hacer Genç, ÇEDES Koordinatörü Mehmet Okumuş, Gençlik Merkezi Sorumlusu Mehmet Seyman, manevi rehberler, din görevlileri, öğrenciler, öğretmenler ve paydaş kurumların temsilcileri katıldı.
EĞİTMENLER ÇOCUKLARA GELENEKSEL OYUNLARIMIZI ÖĞRETTİ
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen eğitmenler, etkinliğe katılan öğrencilere matrak, halat çekme, mendil kapmaca ve çuval yarışı gibi unutulmaya yüz tutan sokak oyunlarını oynattı. Oyunlar ve etkinliklerle keyifli zaman geçiren öğrencilere İl Müftülüğü tarafından yemek ikram edildi.
Proje kapsamında, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı başında ÇEDES kulübünü seçerek değerlerimizi yaşatan ve sahip çıkan öğrenciler tebrik edilerek, başarı dileklerinde bulunuldu.>>HABER:EVREN ATCI
EVREN ATCI