Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan KYK yurtlarında sosyal sorumluluk projelerine yönelik faaliyetler devam ediyor. Projelerin en aktif şekilde yürütüldüğü yurtlardan biri de Bolvadin Yurt Müdürlüğü oldu
Bolvadin Yurdu'nda Çevre ve Hayvan Sevgisi Eğitimi
Bolvadin Yurt Müdürlüğü’nde kalan öğrencilere çevre temizliği, hayvan besleme ve hobi bahçesi bakımı eğitimleri verildi. Bu eğitimler kapsamında yetkililer öğrencilere doğa ve çevre bilincini aşılamayı hedefliyor. Çeşitli sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde yapılan bu çalışmalara katılan öğrenciler etkinliklerden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.
Öğrencilerin Farkındalığı Artıyor
Yurt müdürlüğü yetkilileri bu tür projelerin öğrencilerin gelişiminde önemli rol oynadığını belirterek, sosyal sorumluluk bilinci ve toplumsal farkındalık yaratmanın yurt hayatının bir parçası haline geldiğini vurguladı. Öğrenciler, etkinlikler sırasında hem eğlenip hem de topluma faydalı olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.