Reklam

BAKAN KOCA RAKAMLARI AÇIKLADI

Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona virüsten 28 kişi hayatını kaybetti'

BAKAN KOCA RAKAMLARI AÇIKLADI
26 Mayıs 2020 - 20:41

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 26 Mayıs tarihine ait Coronavirüs vaka ve vefat sayısını açıkladı. Bakan Koca'nın paylaştığı veriye göre Türkiye'de bugün 948 yeni vaka tespit edildi, 28 kişi ise hayatını kaybetti. Bugün 1492 kişi iyileşti ve toplam iyileşen sayısı 121.507'ye yükseldi.

Son Dakika Haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 26 Mayıs tarihine ait Türkiye'deki coronavirüs vaka ve vefat sayısını açıkladı. Bakan Koca'nın açıkladığı veriye Türkiye'de bugün 948 yeni vaka tespit edildi, 28 kişi ise hayatını kaybetti.

"İYİLEŞEN HASTA SAYISINDA, BUGÜN ÖNEMLİ BİR ARTIŞ VAR"

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "İyileşen hasta sayısında, bugün önemli bir artış var. Yoğun bakım ve Entübe hasta sayısında ise azalma devam ediyor. Elde edilen başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü sosyal hayat, hep birlikte tedbir." dedi.

"İYİLEŞEN TOPLAM HASTA SAYISI 120 BİNİ GEÇTİ"

Bakan Koca dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İyileşen toplam hasta sayısı 120 bini geçti. Yoğun bakım desteğine ihtiyaç azalmaya devam ediyor. Elde edilen başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu. Yeni dönemde yeni ve güçlü tedbir, sosyal hayatta hep birlikte alınacak tedbirdir." demişti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum