Reklam

ATEŞ VE ŞENTÜRK AFJET AFYONSPOR'DA

Afjet Afyonspor, Sancaktepe FK’dan orta saha oyuncusu Doğan Ateş ve forvet Erhan Şentürk ile anlaşmaya vardı.

ATEŞ VE ŞENTÜRK AFJET AFYONSPOR'DA
14 Ocak 2021 - 08:00

Afbel Otel’de düzenlenen imza töreni ile basına tanıtılan futbolcular Doğan Ateş ve Erhan Şentürk kendilerini bir buçuk yıllığına Afjet Afyonspor’a bağlayan sözleşmeye imza attılar.
Futbolcuların düzenlenen basına tanıtım toplantısının ardından, Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Yusuf Ulutürk ve Başkan yardımcısı Mustafa Oğuz gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Toplantıda konuşan Başkan Ulutürk: “Öncelikle bu iki transferimizin şehrimize, takımımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Ligin 2. Yarısında daha güzel başarılara imza atarak takımımızı daha iyi yerlere getirmeye çalışacağız.  Futbolcu arkadaşlarımıza olan inancımız tamdır”dedi.
“TAKIMIMIZI DAHA İYİ YERLERE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”
Yapılan iki yeni transferin şehrimize hayırlı olmasını dileyen Afjet Afyonspor kulübü Başkanı Yusuf Ulutürk: “Takımımıza Erhan Şentürk ve Doğan Ateş’i transfer ederek kulübümüzü güçlendirdik. İki yeni oyuncu kazanmış olduk. Doğan Ateş zaten takımımıza yabancı bir oyuncu değildi. Kendisi hikayesi yarım kalan bir oyuncumuzdur. Öncelikle bu iki transferimizin şehrimize, takımımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Ligin 2. Yarısında daha güzel başarılara imza atarak takımımızı daha iyi yerlere getirmeye çalışacağız.  Futbolcu arkadaşlarımıza olan inancımız tamdır”dedi.
  “ÜZÜLDÜĞÜMÜZ VE YIPRANDIĞIMIZ KONULAR OLDU”
Zor şartlarda takımı sırtlandıklarını ifade eden Başkan Ulutürk: “Bu iki yıl içerisinde çok üzüldüğümüz ve yıprandığımız konular oldu. Bu yılda tıpkı geçen yıl olduğu gibi, bazı sıkıntılarla uğraşmak durumunda kaldık. Geçen yıl takımı zor şartlarda aldık. Bir önceki yıl, geçmiş seneden kalan borçlar, PTT 1.Ligden kalan borçlar ve yeni takım kurma eğilimi ile ligi 6. Sırada tamamladık. Pandemi dönemi olmamış olsaydı ligi play off da dahi tamamlayabilirdik. O zamanki sıkıntılı süreçte yine de takımımız ligi güzel bir yerde tamamladı”dedi.
“NEREDEYSE TÜM TAKIMIMIZ DAĞILDI”
Ligin başlamasına kısa bir süre kala takımın tekrar kendilerine verildiğini belirten Ulutürk: “Hepinizin bildiği üzere pandemiden sonra bir çok takım, takımını dağıtmadı ve korudu. Hatta yeni transferlerle daha da güçlendi. Fakat bizim takım biliyorsunuz geçen sene gelişen farklı bir süreçten sonra dağılmak durumunda kaldı. Bazı kişilerin isimleri gündeme geldi. Almanya’dan bir isim gündeme geldi. Nihayetinde bir sonuç oluşmadı ve ligin başlamasına kısa bir süre kala takım yönetimi tekrar bize verildi. Bir iki oyuncumuz hariç neredeyse bütün takım dağıldı”dedi.
“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ DEĞİL BAŞIMIZI KOYDUK”
Sosyal medyadan haksız eleştiriler aldıklarını dile getiren Afjet Afyonspor kulübü Başkanı Yusuf Ulutürk: “Şunu özellikle belirtmek istiyorum ki, biz yönetim olarak, kişi olarak sosyal medyadan hak etmediğimiz haksız eleştiriler aldık, ailemize kadar çeşitli rencide edici konular yazıldı. Bu durum bizleri gerçekten çok üzüyor. Biz bu işte, taşın altına elimizi, gövdemizi değil, başımızı koyduk. Biz zorla bu işi yapacağız demedik. Böyle bir görev verildi. Bizlerde elimizden geleni her zaman olduğu gibi yapmaya çalışıyoruz. Engin Gökdemir Bey’de dahil olmak üzere takımın lige katılmasında emeği geçen Belediye Başkanımıza, Valimize, İl Genel Meclisi Başkanımıza, Hüsnü Serteser Bey’e teşekkür ediyorum”dedi.
“ALİ AKMAN HİKAYESİ HALEN DEVAM EDİYOR”
Ali Akman konusu hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Ulutürk: “Sosyal medyada halen Ali Akman şeklinde bir hikaye okunuyor. Bu konunun gerçeğinin ne olduğunu lütfen araştırmanızı istiyorum. Kulübü Ali Akman’a vermeyen kişilerin Afyonkarahisar’a nasıl bir iyilik yaptığının kararını biz biliyoruz, fakat birde bu kararı siz değerlendirin. Ali Akman ile sadece bir kez telefon ile bir görüşmemiz oldu. Benden bir randevu talep etti. Bende böyle bir randevuyu verme yetkisine sahip olmadığımı kendisine ilettim. Onun dışında kendisini tanımıyorum”dedi.
“ULUTÜRK OLARAK HORLANMAKTAN ARTIK SIKILDIM”
Play off’dan kopmadıklarını ve devamlılıktan yana olduklarını aktaran Ulutürk: “Şuanda 24 puanımız var. Üç puan daha alarak ligin ilk yarısını 27 puan ile tamamlamış olacağız. Kesinlikle play off’dan kopmuş değiliz. Yeni takviyelerle eksik olan kısımları da takımımızda tamamladığımızda play off’u sonuna kadar kovalayacağız. Bizim gayemiz üç, beş aylık değil. Devamlılıktan, sürdürülebilirlikten yanayız.  Yeni transferlerimizle bir buçuk yıllık sözleşme imzaladık. Hedefimiz önümüzdeki senenin iskeletini sağlam kurup, birkaç transfer ile yukarılara oynayan bir takım yapmaktır. Ben Yusuf Ulutürk olarak horlanmaktan artık sıkıldım. Biz bu işi yapacaksak sağlam, yukarılara oynayan bir takım yaparak gerçekleştirmeliyiz. Zaten böyle olmayacak olduktan sonra benim ismimin burada olmasını istemem. Bundan dolayı amacımız her zaman takımımızı daha iyi noktalara getirmektir. Mücadelemiz bu yöndedir”dedi.
“GENÇLERİMİZE ÖNEM VERİYORUZ”
Başarı için alt yapıdan çıkacak genç oyunculara da ihtiyaç olduğunun altını çizen Başkan Yusuf Ulutürk: “Hedeflerimiz doğrultusunda alt yapıdan çıkardığımız genç arkadaşlarımızda bulunuyor. Sürekli paralar harcayarak bir yerlere gelemeyiz. Onlara da ihtiyacımız var. Onlara da yatırımlar yapıyoruz. Zaman periyodu içinde onları da aramızda, takımımızda göreceğiz. Belirlediğimiz hedeflere tek koldan değil, tüm kollardan gideceğiz. Şehrimiz bir çok konuda ünlü, önümüzdeki bir buçuk yıl içerisinde hedeflerimiz doğrultusunda ilimizin ismini futbolda daha iyi yerlere getirmeyi planlıyoruz. Futbolda da ismimizin anılması için uğraşıyoruz”dedi.
“890 BİN TL İNDİRİM YAPTIRDIK”
Futbolcularla yapılan ağır protokollerin sözleşmeye dökülmeden önce tekrar değerlendirildiğini belirten Başkan Ulutürk: “Bizim gönderdiğimiz futbolcuların yüzde doksanı gittiği takımlarda ilk on bir de dahi oynayamıyor. Takımımızı nasıl bir hengameden kurtardığımızı buradan da anlayabiliriz. Giden arkadaşlarımızdan Yaser Yıldız’da dahil olmak üzere takımızın yükü hafiflemiş oldu. Çünkü çok ağır sözleşmeleri olan futbolcular vardı. Bunlara itiraz ettik. Bazı sözleşmeleri kabul etmedik. Tüm amacımız takımımızın menfaati içindir. Yapılan protokolleri sözleşmeye dökme aşamasında,  sekiz yüz doksan bin TL futbolcularımıza indirim yaptırdık. Sözleşme bedelleri çok ağır olduğu için bunu oyunculardan talep ettik. Kabul edenler bizle kaldı, kabul etmeyen arkadaşlar ile yollarımızı ayırdık”dedi.
“FAYDALI OLACAKLARINA İNANIYORUM”
Şans transferi yaptıklarına değinen Ulutürk: “Devre arasında biliyorsunuz futbolcu bulmak ve almak çok zordur. Kulüpler oyuncularını kolay kolay bırakmıyorlar. Fakat şöyle bir şansımız oldu. Sancaktepe kulübü farklı bir yapılanmaya gitti ve bazı oyuncuları ile yollarını ayırdı. Biz de Doğan Ateş ve Erhan Şentürk arkadaşımız ile görüştük, anlaşmaya vardık. Kulübümüzdeki huzur ve mutluluk ortamından ve aldıkları duyumlar ile arkadaşlar kulübümüzü tercih etti. Kendilerinin takımımıza faydalı olacaklarına inanıyorum. Takımımıza bir aksilik oluşmaz ise iki yada üç takviye daha yapacağız”dedi.
“BU OLANAKLARLA KULÜBÜ HERKES YÖNETİR”
Kulübü almak için bir dönem talebi olan Ali Akman hakkında önemli açıklamalar yapan Afjet Afyonspor Başkan Yardımcısı Mustafa Oğuz: “Öncelikle benim Ali Akman ile ilgili kesinlikle bire bir görüşmem dahi bulunmuyor. Kendisiyle Başkan yardımcımız görüşmüş ve Başkan yardımcımız görüştüğü gün beni de çağırdı, onun aracılığı ile sadece Belediye binasında 15 dakikalık bir görüşmemiz oldu. Görüşmemizde Ali Akman, Afbel Otel, sahalar, yüzme havuzu, belediyemize ait benzinliklerden iki tanesini kendisine on yıllığına tahsis etmemizi istedi. Bu şekilde ben bu takımı üç senede üst lige çıkaracağım dedi. Biz de kendisine şartların ağır olduğunu ve bu kulübün buradan gitmesi gibi bir durumunun olamayacağını söyledik. Konu o şekilde kaldı. Fakat sonra kendisinin sosyal medyadan canlı yayınlar yaparak bizi rencide etmeye çalışması, takımı istedik vermediler demesi hiç hoş olmayan ve doğru olmayan bir yaklaşım şekliydi. Bu olanakları kendisine verdikten sonra bu kulübü herkes yönetir. Takımımız ve şehrimiz o denli de çaresiz ve sahipsiz değildir. Gerçekler bunlar değil, sosyal medya da yazılanlar olmayacak şeyler, doğrular değil. Bizimde bir ailemiz, onurumuz, haysiyetimiz var. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim”dedi. >>Yasin AY

 
      
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum