AFYONKARAHİSAR’DA TARİHİ ÇARŞI YENİDEN CANLANACAK
AK Parti Afyonkarahisar ile özdeşleşen Tarihi Kasaplar Çarşısı’nın sadece bir alışveriş noktası değil, aynı zamanda Afyonkarahisar'ın lezzet mirasını yaşatan bir kültür abidesi olduğunu dile getirerek, “Çarşımızda, şehrimizle özdeşleşmiş enfes lezzetlere ev sahipliği yapacak. Afyonkarahisar'ın simgesi haline gelmiş sucuktan, keşkeğe, lokumdan Afyon kaymağına kadar pek çok özel lezzet, Türk ve dünya mutfaklarından gelen misafirlere sunulacak.” Dedi.
“SADECE YEREL HALKIMIZI DEĞİL DÜNYA’YA GASTRONOMİYE UNUTULMAZ BİR DENEYİM SUNACAK”
Uluçay Tarihi Kasaplar Çarşısı projesi ile sadece yöresel değil tüm dünya’ya hitap edildiğini dile getirerek, ”Bu projemizle, sadece yerel halkımıza değil, dünya genelinde gastronomiye meraklı olanlara unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyoruz. Afyonkarahisar'ın kendine özgü tatları, şehrimize gelen turistlerin damaklarında unutulmaz izler bırakacak. Tarihi Kasaplar Çarşısı'nın canlanması, şehrimizin kültürel dokusunu koruma adına da büyük bir adım olacak.” Dedi.
“RESTARASYONDA ÇARŞI’NIN ORJİNAL ATMOSFERİ KORUNACAK”
Uluçay Afyonkarahisar’a kazandırılacak çarşının restorasyon sürecinde tarihi dokunun esas alındığının altını çizerek, “Restorasyon sürecinde, tarihi detaylara özen göstererek, çarşının orijinal atmosferini koruma gayretindeyiz. Hem geleneksel hem de modern dokunuşlarla, ziyaretçilere nostaljik bir yolculuk sunmayı amaçlıyoruz. Bu proje, sadece bir alışveriş merkezi değil, aynı zamanda Afyonkarahisar'ın tarihini ve lezzetini yaşatan bir anıt olacak.” Dedi. >>EVREN ATCI
EVREN ATCI