AFYON İÇİN BÜYÜK GÜN KÖKSAL MAZBATASINI ALIYOR
Afyonkarahisar’da seçimi kazanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adayı Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ın ilk kadın belediye başkanı olarak bugün matbaasını alıyor
2024 Yerel seçimlerinde Afyonkarahisar'da bir ilk yaşandıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 50,63 oy oranıyla seçimi birinci sırada tamamladı. Yaklaşık 52 bin oy alan Köksal, Afyonkarahisar’ın ilk kadın belediye başkanı olma unvanına da sahip oldu.Köksal oyların yüzde 50,63‘ünü alırken, en yakın rakibi AKP’li Hüseyin Ceylan Uluçay ise yüzde 32,02’lik oy oranıyla seçimi ikinci sırada tamamladı.Afyonkarahisar merkezde MHP ise yüzde 10,76 oy alarak seçimi üçüncü sırada tamamlamıştı. Köksal bugün (3 Nisan 2024 Çarşamba günü) sabah saatlerinde mazbatasını alması beklenirken öğle saatlerinde ise Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’ten görevini teslim alarak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacak.>>
EVREN ATCI ![](https://www.afyonturkeligazetesi.com/images/files/2024/04/660cf3231db6e.jpg)
EVREN ATCI