Reklam

"YUSUF ULUTÜRK İYİ BİR BAŞKAN KİM NE DERSE DESİN"

Vali Gökmen Çiçek, Afjet Afyonspor yönetimiyle ilgili yaşanan süreci değerlendirerek, Yusuf Ulutürk’ün iyi bir başkan olduğunu belirterek, “Hem ekonomik yönde hem de yönetim hoca açısından baktığımızda Afjet Afyon Spor iyi kulüplerden birisi. Biraz zamana ihtiyacımız vardı” dedi.

"YUSUF ULUTÜRK İYİ BİR BAŞKAN KİM NE DERSE DESİN"
16 Ekim 2020 - 19:04 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 20:25

Afjet Afyonspor maçlarında heyecanlandığı kadar hiçbir maçta heyecanlanmadığını kaydeden Vali Gökmen Çiçek, futbol kulüplerinin boş bir yatırım olmadığını vurguladı. Çiçek, “İyi bir futbol izleyicisiyim, iyi bir Fenerbahçeliyim. Fakat inanın son on yıldır Afjet Afyon Spor maçında heyecanlandığım kadar heyecanlanmadım. Gece yenildiğimiz bir maçtan sonra hiç uyuyamadım, o kadar siz Afyonlusunuz sizden daha çok içimde onu söyleyeyim yani. Ben şöyle düşünüyorum. Daha öncede söyledim, futbol kulüpleri boş yatırımlar, boş işler diye düşünebilir. Kentler arasında kavga dövüşte çıkabilir. Bir kentin ortak değeridir, tribün de başka görüşleri olan, başka siyasi görüşte olan farklı dünya görüşleri olanların bir gol attığımızda birbirine sarılacağı tek alandır. Biz bir gol attık bir baktım ki kimin eline vurdum, kime çak yaptım bilmiyorum. O kadar bir sevgi sarmalı öyle bir mutluluk oldu ki, hepimiz birbirimizi tebrik ettik. Bu çok özel bir şey bunun yanında ilçelerin Afyonkarahisarın somut halini görebilme şekli Afyonkarahisarın galibiyetleri Emirdağ’ın birazcık daha yurt dışındaki ilkeleri düşününce bir kere önemli ben bunun farkındayım. Ama çok artık iyi olan insanlar da var. Sürekli yardımla sürekli şeyle artık yeter diyen insanlar da var. Haklılar da. Bizim bunu artık profesyonelleşmesi şart” dedi.
“AFJET’İ İYİ BİR TAKIM HALİNE GETİRDİ AMA GEÇ KALDIK”
Çiçek: “Bununla ilgili biliyorsunuz ilk başta bir yönetim belirledik. Yönetime ben çok teşekkür ediyorum. On iki yakın arkadaşla, acayip işleri yoğun. Bizim yatırıma da ihtiyacımız var. Geldiler tamam dediler, siz diyorsanız ki devam edin kaç yıl diyorsanız hiçbir sıkıntı yok. Ama diyorsanız ki vereceğinizi taahhüt ettiğinizin iki katını veririm bu gün verin dedi. Bize birazcık da o kısım güzel mi geldi ne. Dedik tamam. O zaman siz iki katını diyorsanız verin biz sizi işlerinizden de alıkoymayalım. Onlar gerçekten sözlerinde dururlar. Kulübe devam edelim diyorsanız devam edelim dediler. Yok dedik bizim hem Mendy’nin transferi ile ilgili para ödememiz de gerekiyordu. Anında iki buçuk üç milyona yakın parayı ödediler. O manada bizim çok elimizi güçlendirdi bu. Yusuf Ulutürk’ e bir daha gittik. Yusuf Ulutürk iyi bir başkan kim ne derse desin. Dedik ki senin belki kalbini kırdık, sana dur dedik biz birazcık daha şey hayali kurmuştuk; hani Yusuf un bürokrat olması, Afjet’le ilgili acaba orayı biraz aksatır mı? Sonra baktık ki bu adam işi öğrenmiş, ciddi bir tecrübe de edinmiş. Yanlışın neresinden dönersek kar. O da sayın valim siz dedikten sonra itiraz etme şansım yok dedi aldı işte o kısa süre içerisinde onların ayarlanması, zaten transferlerimiz olmuştu. İyi bir takım haline getirdi. Ama şu var, biraz geç kaldık. Geç kaldığımız için takımını tanımakta biraz zorlanıyor ama ben inanıyorum şu an iyi. Hem ekonomik yönde hem de yönetim hoca açısından baktığımızda Afjet Afyon Spor iyi kulüplerden birisi. Biraz zamana ihtiyacımız vardı” diye konuştu. >>Özel Haber: Hayati Kanat-Yasin AY

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum