Reklam

"Yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum"

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor. Parti binasında düzenlenen toplantıya İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda İl Başkanı İnkaya, ülke ve yerel gündemi değerlendirdi.

"Yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum"
26 Kasım 2019 - 19:02

Geçtiğimiz günlerde İscehisar İlçesi Karaağaç Köyün’den şehit olan Uzman Onbaşı Mustafa Akkaya’ya başsağlığı dileyerek sözlerine başlayanBaşkan İnkaya: “İscehisar İlçemiz Karaağaç Köyünden Uzman Onbaşı Mustafa Akkaya Barış Pınarı Harekâtında trafik kazası sonucu yaralanmış, tedavi gördüğü Şanlıurfa da Şehit düşmüştür.Şehidimize Allahtan rahmet, Yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz”dedi.
“Parlamenter sisteme geçiş için AKP’ye destek vereceğiz”
Sözlerinin çarptırılarak yaygara edilmek istendiğine değinen İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya: “İyi Parti kurulduğu günden bu yana Partili Cumhurbaşkanlığına karşı olduğunu açıklamış bir partidir.Geliştirilmiş Parlamenter sisteme geçmek için destek vereceğimizi açıklıyoruz.Sözlerimizi kimseler duymuyor.Daha sonra bu konuda söylediğimiz sözler çarptırılarakİyi Parti AKP ile ortaklık yapmak için 5-6 Bakanlık istiyor’’ diye yaygara ediliyor.Tekrar ediyoruz’’ İYİ PARTİ geliştirilmiş parlamenter sisteme geçmek için, anayasadeğişikliğinde AKP ye destek vereceğini açıklamıştır. Partili Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapısına zarar vermiştir.29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyet yönetimi bu Cumhuriyet sistemi değildir.Evet, Halk oylamasıyla gelmiş bir Anayasa değişikliğiyle Partili Cumhurbaşkanlığı yönetimine geçilmiştir.Yüce Türk Milletinin kararına karşı çıkmıyoruz.Ancak kısa zamanda; değme hukukçuların dahi anlayamadığı bu sistem, mazlum milletimize oylattırılmıştır”dedi. >>Yasin Ay
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum