Reklam

Yoların güvenliğini 185 Bin kişi ile sağladık

Yoların güvenliğini 185 Bin kişi ile sağladık
06 Haziran 2019 - 18:04

 

Yoların güvenliğini 185 Bin kişi ile sağladık

 

İçişleri Bakanlığının Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri Genelgesi doğrultusunda Vali Mustafa Tutulmaz tatilin başladığı gün itibariyle sahada Jandarma ve Emniyet ekipleriyle birlikte mesai yaptı.

Jandarma ve Emniyet ekiplerini denetim noktalarında sık sık ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hem trafik kurallarını bir kez daha hatırlattı, hem de iyi yolculuklar ve iyi bayramlar dileklerini iletti.

Vali Tutulmaz İlk Günden Sahalardaydı

Kütahya yolunda ve Ankara yolu Susuz Kavşağında ilk denetimlerini yapan Vali Mustafa Tutulmaz Bayram öncesi arife gününde de yine yollardaydı. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile birlikte Emirdağ-Gömü ve Merkez-Susuz uygulama noktalarında denetimlerini sürdüren Jandarma ve Emniyet Ekiplerini ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz sürücülere ve araçlarda yolcu olarak bulunan vatandaşlara trafik kurallarını tek tek hatırlatarak uymaları yönünde uyarılarda bulundu.

Bakanlık Projelerini Anlattılar

Vali Mustafa Tutulmaz ve İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy karayollarında yapılan denetimler sırasında Ramazan Bayramı tatiline giden sürücülere trafik kuralları ile başlatılan "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın", "Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim" ile "Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projeleri hakkında da bilgilerin yanı sıra bu projelerle ilgili çeşitli dokümanlar verdi. Vali Tutulmaz Afyon-Ankara Yolu Susuz uygulama noktasında denetimlerini sürdüren Jandarma ve Emniyet Ekiplerini ziyaretleri sırasında vatandaşlarımızın huzurlu ve güven içerisinde bir bayram geçirmesi için görev yapan tüm kamu görevlilerine teşekkür ederek, Bayramlarını kutladı.

185 Bin Kişilik Görev Ordumuzla Yollardayız

Bu sırada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy: "İçişleri Bakanlığı olarak bu bayramın huzurlu ve güvenli olması ve daha mutlu bir bayram geçirebilmek için yoğun tedbirler aldık. Bu tedbirleri de uygulamaya başladık. Bugün Valimiz, Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz ve diğer görevliler ile birlikte trafik uygulama noktalarını yerinde kontrol ederek hem ekip arkadaşlarımıza teşekkür etmek, hem de yolcularımıza hayırlı yolculuklar dilemek için ziyaret gerçekleştirdik. Bugün itibariyle Bakanımız, Bakan Yardımcılarımız, bürokratlarımız, illerde Valilerimiz, komutanlarımız, müdürlerimiz, ilçelerde Kaymakamlar ve ilçe emniyet ve jandarma ekiplerimizin içerisinde bulunduğu 185 bin kişilik bir görev ordusuyla yollarımızda denetimlerimizi ve desteklerimizi sürdürüyoruz" diye konuştu. 

Sürücülerimiz Kurallara Uysunlar

Trafik terörü ile mücadele konusuna da değinen Ersoy: "Bugüne kadar vatandaşlarımızın yakın ilgisi ve basınımızın desteği ile trafik terörü ile mücadelede çok önemli bir yol aldık. Bunun kalıcı olabilmesi için basının da desteği ile mücadelemize devam edeceğiz. Hep birlikte bu işin üstesinden geleceğiz. Çok fazla bir şey istemiyoruz. Ağlamadan ve üzülmeden bir bayram geçirebilmek için sürücülerimiz temelde kurallara uysunlar, özelde de emniyet kemerini taksınlar, aşırı hızdan kaçınsınlar ve araç kullanırken telefonlarını kullanmasınlar. Böylece bugün elde ettiğimiz başarının çok daha fazlasını elde edeceğimize ve milletçe bu işin üstesinde geleceğimize inanıyoruz. Kırmızı Düdük, Öncelik Yayanın ve Karne Kampanyamıza desteklerinizden dolayı siz basın mensuplarına teşekkür ediyorum" dedi.>>Sefa Nakilcioğlu

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum