Yeni Nesil Kupayı Kaldırdı
2023-2024 Sezonu U-10 Erkekler basketbol Ligi Şampiyonu yeni nesil basketbol takımı oldu.
U-10 Takımı Şampiyon Oldu
Afyonkarahisar'da düzenlenen 2023-2024 Sezonu U-10 Erkekler Basketbol Ligi'nde şampiyon belli oldu. Sezonun son maçında Yeni Nesil Basketbol Takımı ile bahçeşehir karşı karşıya geldi. Büyük heyecana sahne olan final maçında, Yeni Nesil takımı rakibini yenerek şampiyonluk kupasını kazandı.
Yeni Nesil Basketbol Takımı, maç boyunca sergilediği üstün performans ve takım oyunu ile dikkat çekti. Maçın son düdüğü çaldığında, hem oyuncular hem de taraftarlar büyük sevinç yaşadı. Bu başarı, takımın antrenörleri ve oyuncularının sezon boyunca verdikleri emeğin bir sonucu olarak gözler önüne serildi.
Yeni Nesil Basketbol takımının tecrübeli antrenörleri Ünal Doğar ve Serdar Ünsür şampiyonluğu Türkeli Gazetesine değerlendirdi. Açıklama ise Serdar Ünsür’den geldi. Ünsur; ‘’11 yıllık bir kulübüz 18 yaş altı 5 yaş üstü itibariyle kız erkek sporculara basketbolu sevdirmeye çalışıyoruz. Takımlarımız var U-10’dan U-18’e kadar kızlı erkekli takımlarımızla liglere katılım gösteriyoruz. Afyonkarahisarlı çocuklara basketbolu sevdirmek, içlerinden eğer varsa basketbola hevesi yeteneği olan çocukları da büyük kulüplere gönderiyoruz.‘’dedi.
“BÜYÜK KULÜPLERDE OYNAYAN ÇOCUKLARIMIZ VAR”
Açıklamasına devam eden Ünser; ‘’Daha öncesinde Afyonkarahisar’dan 5 tane sporcumuzu büyük kulüplere gönderdik. Bunlardan bazıları Mert Tiryakioğlu, Murat Keskin. Bu çocuklarımızı büyük kulüplere kazandırdık. U-10 takımımız şampiyon oldu. Takımız Bahçeşehirle oynadığı maçtan galip çıkarak şampiyonluğu göğüsledi. 2014-2015 doğumlu sporcularımızdan kurulu bir ekip, yaklaşık 4 senedir birlikte olan antrenman yapan bir ekip ve velilerimizden de bu konuda ciddi destek alıyoruz. ‘’ diyerek sözlerini noktaladı.
SELÇUK AYDIN
Uzun zamandır bu kadar heyecanlı bir maç izlememiştik. Yeni Nesil GSK ve Bahçeşehir Kolejini tebrik ederim.