Geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bazı milletvekillerini ziyaret ettik. Ailemin sağlık problemleri nedeniyle bulunduğum Ankara’da ziyaret için randevu talep ettiğim milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven talebimize anında dönüş yaparak bizleri meclise davet ettiler.
Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilk olarak Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven’i ziyaret ettik. Sayın vekil bizleri odasında misafir ettikten sonra Gazi Meclisi hep birlikte gezdik. 15 Temmuz’da hain darbe girişimi sırasında bombalanan meclis binasının bomba atılan kısımlarını görme fırsatı bulduk. Daha sonra kulisleri dolaştık tek tek. İktidar ve muhalefet kulislerini yakından gördük.
Ancak beni en çok üzen ve rahatsız eden ise bazı HDP’li milletvekillerinin isimlerinin meclis salonunda odaların girişlerinde yazılı olması idi. Hele ki bebek katili PKK kurucusu Abdullah Öcalan’ın yeğeni Ömer Öcalan’ın odasının yanına geldiğimde büyük kasvet kapladı beni ve hemen oradan uzaklaşmak istedim. Ve içimden dedim ki bazen bu denli demokratikleşmek biz Türklere göre bir şey değil sanırım… Düşünün daha önceki gün bir öğretmenimiz bu hainlerin dağ kadrosunun yaptığı kalleş saldırıda şehit oldu. 7 yaşındaki küçücük bir çocuk bunlar yüzünden toprak oldu. Ve bunlar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kendine ayrılan odanın içindeki televizyonlardan tetikçilerinin işlediği bu katliama kıs kıs gülerek, ellerinden kan damlaya damlaya meclis kürsüsüne çıkıp ahkâm kesiyorlar. Benim gibi muhakkak her türkün kanına dokunur bu durum. Ve kendime gelmem biraz zaman aldı.
Mecliste gördüklerim tabi ki bunlarla sınırlı değil. Meclisin kolanlarını parçalayan FETÖ hainlerinin yaptıkları da bizi çok etkilemişti. 3 metre sola kaysa attıkları bomba mecliste belki de bir tane dahi canlı milletvekilleri kalmayacaktı. Ve bahçeye çıktığımda bir ağacın gövdesine isabet eden bir bombanın ise koskoca dev bir meşe ağacını yok ettiğini gördüm. Mecliste o gün bulunanlardan edindiklerime göre o gün 30’a yakın darbeci polis etkisiz hale getirilmiş. Mecliste bulanan korama birliği eğer Özel harekat Polisleri ve halk müdahale etmese vekilleri kurşuna dizecekmiş.
Akabinde Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’yı makamında ziyaret ettik. Ali beyde bizleri gayet sıcakkanlı ve samimi bir ortamda karşıladı. Uzun uzadıya görüştüğümüz milletvekillerimiz ile Gazi Meclisimizde bir mülakat yaptık. Her iki milletvekili de önümüzdeki seçimlerde aday adayı olacak.
Diğer milletvekilleri gelince, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, gazetemize geleceğini beyan ederken, Burcu Köksal ve Mehmet Taytak ile ise görüşme fırsatımız olmadı. Ancak yine bir ikinci meclis ziyareti ile diğer milletvekillerimizi ziyaret edeceğiz. Saat 20.00 itibariyle ayrıldığım Türkiye Büyük millet Meclisi’nde toplantılar halen devam ediyordu.