Reklam

YASAĞI HARFİYEN UYGULAYACAĞIZ

Tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili olarak Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek,  Sokağa çıkma yasağını harfiyen uygulayacaklarını belirterek, “Şuan artık keyif zamanı değil” diye konuştu.

YASAĞI HARFİYEN UYGULAYACAĞIZ
21 Kasım 2020 - 03:45

Koronavirüs vakalarının yeniden pik yapmaya başlamasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kısıtlamaların İçişleri Bakanlığı Tarafından 81 ilin valisine genelge olarak gönderilmesinin ardından Valilik, kentte özellikle sokağa çıkma yasağına ilişkin tedbirleri süt seviyeye çıkardı.
TİTİZ BİR ÇALIŞMA YAPILDI
Vali Gökmen Çiçek, genelgeyi harfiyen uygulayacaklarını ifade ederek, “Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Genelge doğrultusunda Afyonkarahisar’ın Tüm Türkiye’de olduğu gibi Vali Yardımcımızın başkanlığında titiz bir çalışma yapıldı. Bu manada Yerleşim yerleri dışında dinlenme tesisleri kapanacak. Kapanacak derken paket servis olarak hizmet verecek. Aynen bunu uygulayacağız. Nöbetçi akaryakıt istasyonlarını akşamları için belirleyeceğiz. Diğer akaryakıt istasyonları nöbetçiler dışında kapalı olacak. Sokağa çıkma yasağını genelgeye harfiyen uygun bir şekilde uygulayacağız” diye konuştu.
ARTIK KEYİF ZAMANI DEĞİL
Bulaş riskinin olduğu bu dönemde genelgenin son derece doğru bir karar olduğunu kaydeden Vali Çiçek, “Özellikle kış aylarının gelmesi sebebiyle şehir içerisindeki kafeteryalara insanlar çok dolmaya başlamıştı haklı olarak. Dolayısıyla buralarda çok ciddi bulaş riski vardı. Bana göre de çok doğru bir karar oldu. Çünkü şuan artık keyif zamanı değil. Şuan hükümetimiz, memleketimiz seferber olmuş durumdayız. Bizde buna harfiyen uymak durumundayız ve uyacağız inşallah” dedi.
HİÇ KİMSE MAĞDUR EDİLMEYECEK
Sokağa çıkma yasağının olduğu saatlerde vatandaşların tüm ihtiyaçların giderileceğini belirten Vali Çiçek, “Vali Yardımcımızın başkanlığında komisyonumuz daha önce olduğu gibi aynı şekilde hiçbir vatandaşımızın mağdur etmeyecek şekilde ulaştırması gereken her şeyi ulaştıracağız inşallah” dedi. ÖZEL: HAYATİ KANAT
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum