Reklam

"Vatandaşların beklentileri gerçekleşmemiştir"

Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hikmet Bülbül, asgari ücret zammı ile ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

"Vatandaşların beklentileri gerçekleşmemiştir"
30 Aralık 2020 - 02:05

Zam olarak verilen yaklaşık 500 (beş yüz) Türk lirasının yeni yılda tüm vergi kalemlerine gelecek olan zamlar karşısında şimdiden eridiğini ifade eden Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hikmet Bülbül: “Bu artış vatandaşlarımız için yeterli değildir”dedi.
“Ekonomide esas olan paranın alım gücünü artırmaktır”
Tüm asgari ücretli vatandaşlarımızın umutla beklediği asgari ücret zam oranı maalesef vatandaşlarımızın beklentileri dahilinde gerçekleşmemiştir diyerek açıklamalarını sürdüren İl Başkanı Bülbül: “Zam olarak verilen yaklaşık 500 (beş yüz) Türk Lirası, yeni yılda tüm vergi kalemlerine gelecek olan zamlar karşısında şimdiden erimiş ve enflasyon oranı karşısında alım gücünü yitirmiştir. Refahı yükseltmeyi düşünmeyen, sadece hayatı idame ettirmeyi planlayan bu artış vatandaşımızın için yeterli değildir. Ekonomide esas olan paranın alım gücünü artırmaktır. Hükümet, demokrasiden, adaletten kıstığı gibi milyonlarca asgari ücretlinin hak ettiği ücretten de kısmıştır. Vatandaşımız layık olduğu bir şekilde yönetilmemektedir“dedi. >>Yasin AY
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum